Živly

Země, oheň, voda a vzduch

Země

Díky zemi můžeme žít..díky ní totiž máme, co jíst..kdyby nebyla zemřeli by jsme..proč si jí tedy nevážíme, proč jsme tak hloupí? To je otázka.
Díky zemi máme po čem chodit 😀 jinak by jsme asi plavali ve vzduchu, což by asi moc fajn nebylo.
Země nám dává místo, kde můžeme žít. Dává nám to z čeho žijeme i čeho si vážíme.
Jako všechny ostatní živly, může také ničit…sesuvy půdy, zemětřesení..dává nám sice život, ale zároveň ho některým i bere.

Oheň

Bez ohně by nám byla asi zima :D..nemohli bychom např. na chatě zatopit v kamnech..no a v noci by jsme asi zmrzli..to bych tedy vážně nechtěla..díky ti ohýnku, že nám dáváš teplo 😉

Já osobně mám oheň velmi ráda..u táboráku plameny šlehají do vzduchu..mají krásnou barvu, člověka dokáží okouzlit..jeho oči nedokáží koukat se jinam..také se na něm upeče pár buřtíku..a hezky si naplní bříško pár tuky 😀 Ten pocit je fajn 😉

Stejně jako země i oheň dokáže ničit..shoří dům..lesní požár(má jednu výhodu vše lehne popelem, ale zase pohnojí půdu)…
Do ohně patří také láva, která sice ničí, ale je jinak nádherná..odstíny žluté..oranžové, až do červena.no prostě úžasné. Sopka lávu vystřikuje do obrovské výšky..do dálky a ukazuje svojí krásu, ale zároveň nebezpečnost.

Voda

Toto je můj nejoblíbenější živel..možná proto, že jsem se narodila ve znamení ryby.
Miluji se v létě koupat..v té úžasné vodě, ve které žije tolik různých živočichů..na Prima Zoomu..je tolik zajímavých informací o rybách, oceánech..a co delfíni?..ti jsou přece úžasní.
I tuto krásu senám, ale podařilo zničit..asi předevčírem, byl na Zoomu pořad o Albatrosech..pták s krásnými křídly, který žije u moře a krmí svá mláďata…Čím?..zřejmě si řeknete..co asi rybami přece..není tomu tak..jí plast..na tomto obrázku je mládě Albatrosa..našli ho mrtvé v hnízdě..a v žaludku mělo vlasec..zapalovač..vše z plastu, rodiče to našli ve vodě a protože se přes ty odpadky nedostali k vodě, aby nachytali ryby, tak využili odpadků, kterými zabijí svá mláďata..je to smutné, ale je to tak.
Poslední smutnou, ale důležitou informací je to, že když vědci vylovili na jednom místě starou síť..našli tam více plastu než planktonu..plast je nezničitelný a mi ho používáme na vše..no jo, ale co s tím udělat? jen pár jedinců..se snaží něco dělat, ale to je málo musíme všichni bez výjimek, ještě je čas na záchranu.
Na konec ještě jeden hezký obrázek oceánu, aby jste neřekli, že vás chci jen děsit 😉

Vzduch

Ps.: Vzduch nemá barvu, proto je nadpis černě 😉
Nejdůležitější ze všech živlů je vzduch, bez vzduchu by někteří nepřežili, ani minutu..někomu zase by kyslík došel třeba až za pět..ale rozhodně do půl hodiny, by jsme byli všichni víte kde..
Vzduch je něco, co nevidíme, ale stejně to potřebujeme..je to zajímavé, ale je to tak..vidíte jak se listy pohybují ve větru, ale nevidíte ten vítr..vidíte prach, ale ne to v čem se ten prach pohybuje..prostě nikdy není vidět a přesto ho potřebujeme.
Zde obrázek oblohy, která je tak krásně modrá..občas nějaký mráček..ale ta úžasná modrá různých odstínu. Mraky mohou také zčernat a může začít pršet, o tom, ale psát nebudu, protože myslím, že jsem vám už dost pokazila náladu před chvíli a teď také chci, aby jste si trochu užili 😉
Krásná je také noc..spousta hvězd, které tvoří souhvězdí. Je jich tolik, že je nelze spočítat..po pravdě, když jsem se je jednou snažila spočítat, skončila jsem u desítky a pak mě to hned přestalo bavit a vzdala jsem to 😉
PS.: všechny obrázky, které jsou v tomto článku..jsem našla na Googlu 😀

8 názorů na “Živly”

  1. Je škoda, že my lidé svou přítomností ničíme něco tak dokonalého, jako je svět se všemi čtyřmi živly, které mohou sloužit, stejně jako škodit.

  2. Je škoda, že my lidé svou přítomností ničíme něco tak dokonalého, jako je svět se všemi čtyřmi živly, které mohou sloužit, stejně jako škodit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *