Farmářky z paneláku

Nejenom že učím fotit a milovat přírodu.. dělám dobrovolníka na Pražské pastvině, ale také s mojí rodinou děláme projekt Farmářky z paneláku (fb), farmarkyzpanelaku.cz (web).

Co to je? Jak to začalo?

Kde nás najdete?

Je to nějakou dobu, co sestra objevila, že jí hrozně moc baví zahradničit. Bydlíme v paneláku a pak máme chatu se zahradou. Sestra tedy začala v květináčích pěstovat všechno možné a pak vše, když to bylo dostatečně staré a životaschopné, vše přesouvala postupně na záhonky na chatě. Záhonků se ale po čase zdálo málo. Zkrátka zahrada na chatě není příliš velká. Sestra ale i tak stále doma v bytě sázela vše nepřetržitě do květináčů a my nevěděli co s tím. Přece to nevyhodíme?! A tak jsem se do toho pustila já, jako odborník přes počítače a přebytky začala nabízet na internetu a byl o ně neuvěřitelný zájem. 

Nabízeli jsme tímto způsobem sazenice měsíčních jahod, sazenice řepy a podobně. Následně se do toho vložil můj přítel, který si koupil líheň,  kterou nám vnutil do předsíně. A tak, když už je líheň zapnutá a plýtvá energii nedali jsme tam deset vajíček, ze kterých by bylo deset kuřat, které by měl přítel na své chatě, ale dali jsme tam hned vajíček 70 a opět přebývající kuřata nabídli na internetu.

Následně se do toho opřela maminka, že bychom mohli něco nabízet i v zimě. Pustili jsme se tedy do pokojových kytek a začali nabízet sazenice afrických kopřiv, mladé rostliny Syngonia Pink Neon, zelence atd. Vše mamka vždy profesionálně zabalila do papírů, jako v květinářství.

Ozývali se nám lidé z celé ČR, a tak jsme začali zasílat rostliny i přes Zásilkovnu. Musím uznat, že se nám velmi osvědčila, kam se hrabe Česká pošta.

Nově nás najdete na webu: farmarkyzpanelaku.cz

Jsme ale i na facebooku: @farmarkyzpanelaku

Nově vznikla i fb skupina, kde najdete ještě více zajímavých informací a inspirace a hlavně příjemnou komunitu lidí, kde máme všichni společné zájmy: @farmarimezpanelaku Pro přijetí napište do odpovědí na otázky heslo: BROKOLICE

A samozřejmě jsme i na instagramu @farmarkyzpanelaku

Co kdo dělá?

Jak jste tedy již asi pochopili práci máme rozvrženou podle toho, co koho baví. Já jsem přes počítače a komunikaci s lidmi, takže rostlinky nabízím a pak je předávám lidem, když si pro ně přijdou či s nimi jdu na zásilkovnu. Také jsem to já, kdo si založil živnost, abychom mohli dávat faktury 😉

Maminka vše balí do papírů a krabic. Také ji baví trochu sázet a hnojit rostliny.

No a poslední je sestra, pod jejímiž rukama všechny rostlinky „vznikají“. Sází je, přesazuje je, zalévá je, přemisťuje je sem tam po bytě, aby každá rostlina měla místo, které jí nejvíce vyhovuje.

Dohromady tvoříme skvělý holčičí tým, zatímco tatínek kouká na televizi 😛

Pro zákazníky - Co a jak?

Pokud chcete sledovat naší aktuální nabídku toho, co je zrovna k dispozici sledujte nás na facebooku nebo mi můžete napsat na jolana.sadkova@seznam.cz a já Vám pošlu, co a za kolik je k dispozici a domluvíme se na předání. 

Předání je možné po Praze či zaslání přes zásilkovnu (+70) Kč či na dobírku (+19 Kč).

Další možnost je nám napsat, o co byste měli v budoucnu zájem a my, když budeme moci, vám vaše přání splníme. Nám je v podstatě jedno, jestli budeme sázet jahody či rajčata, takže budeme rádi, když napíšete, o co byste měli zájem a třeba se takových lidí sejde víc a nás to přesvědčí, abychom to udělali. 😉 Následně se Vám pochopitelně ozveme, až to bude k mání.