Pořád myslím a myslím

Už několikrát jsem přemýšlela, proč nás mozek nám někdy nedovolí vypnout..stále jsme nuceni myslet, nad něčím přemýšlet..nedokážeme ani na jednu vteřinu na nic nemyslet, když totiž chceme nemyslet..tak zase myslíme na to, že nechceme myslet..je to začarovaný kruh..ale jak z něho ven lze to vůbec?
Já myslím..ANO..ale není to snadné..četla jsem v několika knihách, které se týkají Jógy..je tam několik návodů jak se dostat do jiného stavu vědomí, ve kterém se nemyslí a nebo se tam nějak zázračně naopak těmi myšlenkami prochází nebo tak něco. Je to velice zajímavé..já jsem se do tohoto stavu zkoušela dostat, ale nejde mi to. Chce to hodně cvičit..musím totiž plně ovládat svojí mysli..což není jednoduché..návod je jednoduchý..dotknout se na těle prstem nějakého místa..třeba špičky nosu..potom se uvolnit a pořád myslet na to místo, kdy jste se před chvíli dotkli prstem..zní to jednoduše, ale věřte, že tomu tak není. Během půl minuty budete myslet na něco jiného..na to co se dělo v práci či co zrovna bylo k obědu. To aby jste se dokázali soustředit jen na jednu věc dlouhou dobu dá opravdu zabrat..když to, ale dokážete..mozek..naše mysl se vzdá a vypne prostě přestane myslet a vy se najednou objevíte v jiném světě bez myšlenek.
Já jsem tento pocit nezažila a ani nevím jestli chci, protože to prý navždy dotyčného změní a já nevím jestli se chci změnit či zůstat taková jaká jsem teď. Ten pocit, když ho prožijete tak je prý nepopsatelný..je to něco tak jiného, že na to ani nemáme vymyšlena slova. Bylo by zajímavé mít tento pocit, ale nejsem si jistá jestli po tom toužím a také mi vrtá hlavou jak poté mysl zase nahodit, aby zase začala myslet..zažili jste už někdo tento pocit? jestli ano..pokuste se mi do komentářů vysvětlit jaké to je..velice by mně to zajímalo.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *