Poohlédnutí za rokem 2023 aneb rok s Year To Myself

V březnu jsem zde na blogu zveřejnila článek s názvem – Jsem v programu Year To Myself! (Doporučuji přečíst, než budete pokračovat v dalším čtení) Seberozvojový program, díky kterému jsem se posouvala mílovými kroky kupředu, co se týče vztahu ke mně samotné. V článku, který jsem psala v březnu jsem psala o svých úspěších za první tři měsíce. To jsem ovšem netušila, jak úspěchy s postupem roku dále porostou, dále se budou rozvíjet a další přibydou.

vision_board
Moje vision board pro rok 2023

Pro rok 2023 jsem si dala v rámci programu slovo “Sebeláska”. Již v době, kdy jsem psala první článek, tak jsem byla schopná říct: “Mám se ráda.” To jsem ale netušila, jak moc se ten vztah ke mně samotné ještě rozvine a více prohloubí. 15.6. totiž proběhlo osobní setkání s organizátorkou projektu Christie (@hellochristie), které pro mě bylo zcela life changing. Uvědomila jsem si totiž, že jsem tak neuvěřitelně silná, odvážná a zkrátka úžasná, že zvládnu úplně cokoliv, jakoukoliv překážku překonám, s čímkoliv se vyrovnám atd. Díky tomuhle uvědomění, i když byly dny, kdy mi bylo skutečně mizerně, jsem si dala prostor se s těžkostmi vyrovnat a sama sobě v představách poskytla velké objetí, lásku a podporu a vše překonala. Pokud bylo třeba dala jsem si dostatek času a nespěchala na sebe a dala si konečně prostor, který jsem potřebovala. Doslova ze dne na den se u mě odehrál obrovský přerod a již nikdy nebudu jako dřív, i když třeba budu mít někdy tendence se vrátit do starého módu, budu vždy vědět, že je to jen dočasné a vždy se z toho vymotám a už vždy nejen, že se budu mít ráda, ale dokonce se budu milovat a vždy budu mít sebe na prvním místě. Vím totiž už, že pokud chci pomáhat ostatním, musím nejdříve pomoci plně sama sobě. Pokud jsem sama v koncích, nemohu nikomu pomoci. Jestliže chci milovat ostatní, musí nejdřív milovat sebe a tohle poznání, uvědomění mi už nikdy nikdo nevezme. Je totiž něco zcela jiného to teď takhle číst a něco jiného to plně cítit, prožívat ve svém srdci a plně si to uvědomovat a žít “sebelásku”.

hromadna_fotka_z_osobniho_setkani_vsech_zucastnenych

Když jsem psala první článek, myslela jsem si, že se nebojím tančit před lidmi, ale někde hluboko v hlavě tam furt ten strach byl. Teď mohu říct, že tam skutečně není a tanci se oddávám co to jde a zkrátka ho miluju. Konečně! 

Otázka, která mě roky rokoucí trápila byla: “KDO JSEM?”. Když jsem se oprostila od toho, že nechci být taková, jakou mě chtějí ostatní, vyvstala otázka: “KDO JSEM?” a já, jak jsem si léta na někoho hrála, jsem najednou nebyla schopná na tuhle otázku odpovědět. Nevěděla jsem to a strašně mě to trápilo. Díky Christie jsem pochopila, že jsem si akorát kladla špatnou otázku. “Kdo jsem?” je totiž šíleně filozofické, neuchopitelné a Christie mi poradila, ať se ptám: “Co mě dělá šťastnou?” a to moc dobře vím, ve svých emocích se vyznám. A od té doby jsem sama sebou a vím paradoxně, kdo jsem. 😉

Když jsem se začala mít ráda, milovat se, začala jsem víc myslet sama na sebe, ať už se jedná o detaily či větší věci. Chodím pravidelně ven, říkám, co se mi líbí a co ne, říkám: “Ne.”, když je třeba, pečuji o svoji pleť a vlasy a mnohem víc si myslím na pravidelné a zdravé jídlo a dokonce mě začalo bavit vařit, což mi dřív přišlo nemožné. A kupa dalších věcí. 

Naučila jsem si milovat svoje tělo a naučila jsem se přijmout, že mě stále někdy přepadá pocit, kdy to tak není a nenechám se tím už rozhodit na příliš dlouho. Pocit přijde a zas odejde a jede se dál. 

Naučila jsem se být také ženou dle sebe. Vzít si šaty a být sexy, když chci a zároveň být i tomboy, když to tak cítím. Začala jsem celkově více pečovat o svůj zevnějšek a víc myslím na to, co nosím na sobě a v čem se cítím dobře a svá. Ať už to jsou šaty či bezďák hadry, zkrátka dle nálady. 

Program obsahoval 12 modulů a v každém z nich jsem se toho mnoho… skutečně mnoho naučila. I když to vypadá, že rok je dlouhá doba, tak neuvěřitelně rychle utekl a spousta aha momentů a myšlenek, které jsem si v průběhu roku uvědomila, se ještě nestihal zakořenit a ukotvit, proto budu v roce 2024 procházet programem YTM znovu, protože Christie, je tak úžasná, že nám ke všem materiálům nechává i nadále přístup. 

Na konci roku pak Christie uspořádala závěrečnou párty, kde jsme oslavovaly naše pokroky. Slyšet příběhy dalších žen, jak se neuvěřitelně posunuly.. sledovat to během celého roku bylo neuvěřitelné, tolikrát jsem to obrečela a byla na ty ženy tak pyšná a zároveň samozřejmě i na sebe. Tolik nepopsatelných příběhů a zázraků. Zkrátka každá z nás prožila rok, který pro ni byl MAGIC a mně se splnilo vše, co jsem chtěla a mnohem víc.

ja_na_ytm_party
Na YTM párty si každá namíchala svou vlastní vůni od Nobilis.

Dala jsem si pro rok 2023 slovo “Sebeláska” a řekla jsem si, že bych se chtěla začít mít ráda, protože mě to negativně ovlivňuje v mnoha ohledech a to i v partnerských vztazích. Chtěla jsem se dát tedy dohromady, abych v dalších letech se mohla postupně začít milovat a za dalších pár let si najít fungující vztah a mít rodinu. Tenhle rok byl ale tak nepopsatelně MAGIC, že mi to dopřál už teď. Miluju se… “A k Vánocům jsem dostala ten největší dar ze všech, dar LÁSKY.” (- Dr. Quinn… ano, vím, že jsem cvok :D) <3 

Na závěr bych strašně moc chtěla ještě jednou poděkovat za vše Christie; Hürrem, která mi celou dobu byla neuvěřitelnou oporou a vždy stála při mě, když jsem potřebovala; své Lásce, že mi odepsala a stále to se mnou nevzdala, i když zkoušky jsou náročné 😛 ; Zrcadlu, že skutečně dělala dobré zrcadlo, vyslechla mě a nechala se vyslechnout a v neposlední řadě sama sobě, že jsem si dopřála se dát konečně na první místo a změnit si život.

laska

Vision board pro rok 2024

A na úplný závěr ještě moje vision board pro rok 2024. 2023 – Sebeláska. 2024 – Stres. Proč? Protože mě stále negativně ovlivňuje a potřebuji se s ním naučit pracovat. Přestat si kousat nehty je drobnost, ale když mě ovlivňuje tím, že mám žaludek na vodě, padají mi vlasy atd., tak to už je horší a je toho mnohem víc, co má na svědomí.. rošťák jeden. Tak vzhůru do boje a naučit se ho zvládat!

vision_board_2024

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *