Velký Gatsby – The Great Gatsby

U tohoto filmu musím začít herci, jednoduchého důvodu.. hraje zde Leonardo DiCaprio a toho já totálně miluju, jak co se týče vzhledu – vypadá úžasně, tak i co se týče hereckého výkonu. Umí hrát role, které rozhodně nejsou jednoduché.. většinou nejsou záporné ani kladné a mají své kouzlo. Vybírá si hraní ve filmech, které nutí k zamyšlení.
V tomto filmu hraje Gatsbyho, který miluje Daisy, neuvědomuje si však, že miluje jen její představu a ne ji skutečnou. Vysnil i život v představách a do této představy umístil Daisy, kterou si přikrášlil dle svého vkusu. Svojí představu se mu podařilo uskutečnit, stal se z něho boháč. Představoval si, jak vše bude vypadat a pak tak učinil, aby se stalo, ale člověka tedy Daisy, toho předělat podle představ nelze. Zklamání z toho, že není taková jakou si jí vysnil naštěstí nezažije, protože zemře. Důvody proč zemře, nebudu vysvětlovat, koukněte se na film 😉
V tomto filmu je jasně ukázáno, že peníze nejsou vše, když Gatsby zemře je ve filmu ukázáno, že ve skutečnosti měl pouze jednoho přítele, i když pořádal různé večírky, kde byly davy lidí.. všem šlo jen o peníze, jak je z něho vyždímat, ani Daisy mu nepřišla na pohřeb. Jen jeden přítel byl s ním. Smutné. Důkaz toho jak jsou lidé falešní, jak jim jde jen o peníze a ne o člověka samotného.
Stejně mě ale štve, že DiCaprio téměř vždy ve filmu zemře. Nechápu, proč si vybírá takové role. Zemře v Titaniku.. v Nespoutaném Djangovi.. v Krvavém diamantu, co si pamatuji tak nezemře pouze ve filmu jménem Vlk z Wall Street. Dnes večer se budu koukat na film The Revenant – Zmrtvýchvstání, kde také hraje a jsem zvědavá, jestli se dožije konce.
Tento film rozhodně nutí k zamyšlení, poslední dobou se totiž ani na jiné nedívám. Děsně mě nudí.
Chvílemi je tento film i vtipný a to je pochopitelně vždycky k dobru. Nazvala bych to „odlehčením“ problematiky, která se ve filmu řeší, ať v tomto či v jakémkoliv jiném. Zde je problematika peněz a vlastnost člověka přehlížet skutečnost a pouze snít.. snít o dokonalé Daisy.
Film je skvělý doporučuji! 😉
Musíte uznat, že tady je skutečně k sežrání 😉 <3
Má nádherné oči <3

14 názorů na “Velký Gatsby – The Great Gatsby”

  1. Tenhle film miluju ,je úžasně natočenej a obsazenej, všechny herce vybrali fakt dobře 🙂 a diCaprio je tam okouzlující 🙂 fajn článek, jen bych příště nepsala spoilery, jak to dopadne s postavami 😛 spíš na to čtenáře nalákej, aby se taky podívali 🙂

  2. Tenhle film miluju ,je úžasně natočenej a obsazenej, všechny herce vybrali fakt dobře 🙂 a diCaprio je tam okouzlující 🙂 fajn článek, jen bych příště nepsala spoilery, jak to dopadne s postavami 😛 spíš na to čtenáře nalákej, aby se taky podívali 🙂

  3. Jaký pocit máš z filmu Revenant? Já viděla prvních deset minut a musela to vypnout. Ani Leonardo mě nepřesvědčil, že tomu mám dát šanci. Na mě moc drsný.

  4. Jaký pocit máš z filmu Revenant? Já viděla prvních deset minut a musela to vypnout. Ani Leonardo mě nepřesvědčil, že tomu mám dát šanci. Na mě moc drsný.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *