Rychle, rychle běží čas

Sice opožděně..ale přece nyní píši článek na toto téma týdne. Zkrátka mám právě teď náladu na to napsat nyní pár řádků na toto téma.
Rychle, rychle běží čas. Ano, toto jsem si přesně říkala minulý týden v sobotu, když jsem měla narozeniny, připadala jsem si najendou tak strašně stará, přemítala jsem si celý svůj život. Možná jste si také někdy připadali tak blbě. Stále hledám smysl svého života, přemítám si, jestli ty roky svého života, jsem nějak nepromarnila, jestli jsem je neměla prožít jinak.
Některé dny běží samozřejmě rychleji, některé pomaleji, ale když si to člověk vezme jako celek přijde mi to skutečně šílené.. jak neuvěřitelně rychle ten čas běží.
Úplně nejrychlejší minuty.. hodiny jsem prožila, při porodu naší fenky. Pamatuji si to jako by to bylo dnes.. porod pěti štěňat trval něco přes dvě hodiny, když jsem viděla po těch dvou hodinách hodiny, nemohla jsem uvěřit tomu, že skutečně dvě hodiny a něco uplynuly, vždyť mě to připadalo jako pět minut. Byl to tak strašně zvláštní pocit. Skutečně úžasné.. nikdy na to nezapomenu.
No a ty pomalé chvíle.. hodina matematiky, fyziky.. asi nemusím vysvětlovat, co tím myslím, každý si tím prošel. Prostě hrůza.
I přesto vím, že žít má smysl, že to vše má smysl a že má smysl prožít každou vteřinu, ať trvá, jak chce dlouho. Každá z těch vteřin se už totiž nikdy nevrátí, a proto se musí prožít naplno.. a to hned na první pokus.
Já vím tyhle řeči má každý, ale poslední rok se tímto skutečně začínám řídit a můj život je mnohem lepší, šťastnější a přijde mi, že má skutečně smysl, ať je ten smysl jakýkoliv.

4 názory na “Rychle, rychle běží čas”

  1. Tak nejdříve bych Ti chtěla popřát k Tvým narozeninám vše nejlepší, hlavně zdraví, také štěstí a životní spokojenost.

  2. [3]: Děkuji.. vím, že se vše stalo, tak jak mělo, ale stejně si nemohu pomoct a některé věci bych chtěla vrátit zpět a udělat jinak. Vím, že některé věci jsem v tu chvíli považovala za správné, ale stejně se nemohu zbavit toho pocitu, že bych je nyní zlepšila, i když samozřejmě vím, že to nejde.. zkrátka čas vrátit nejde.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *