Plot

Tentokrát jsem si vybrala téma článku, které vám na první pohled může přijít zvláštní o čem asi budu psát, když má článek název plot..tak si tento článek přečtěte a uvidíte samy, co se pod tímto slovem skrývá.
Plot je něco… věc která mi přijde naprosto zbytečná..copak někdo může vlastnit kus zeměkoule..kousek vesmíru..to je přeci nemožné, tak proč to děláme..odpověď je jasná, aby nás nikdo nevykradl..nevloupal se do našeho domu a něco neukradl..i z tohoto důvodu je však plot zbytečný, kdyby byli všichni slušní..nikdo by nekradl..nikoho by to ani nenapadlo, už by nebyl důvod ploty stavět.
Možná si označit něčím území, kde bude ten či onen něco pěstovat..nato však není zapotřebí plot, který měří na výšku dva metry, ale třeba půl metru maximálně. A nebo by plot nemusel být vůbec..stačilo by se s ostatními domluvit..mě území, kde budu pěstovat brambory končí tady a tobě zase támhle a je to vyřešeno.
Také by však šlo, že by se o jednu půdu staralo více lidí najednou. Třeba sousedi by si udělali dohromady jedno pole..zároveň by však oba měli..svůj dům a nebo spousta jiných nápadů. Řešit vše plotem mi však přijde zbytečné a drahé vždyť plot stojí spoustu peněz 😉
Na druhou stranu zase život bez jediného plotu si nedovedu představit..plot už mi přijde takovou samozřejmostí, že i když takhle píši tak stejně ani nevím jestli bych bez něj dovedla žít. Jestli však něco vím, tak je to, to že chci život bez zlodějů, vrahů a bez všech dalších zloduchů. To by se asi líbilo každému..a přesto takový lidé běhají po světě.
Dřív, když ještě nebyli lidé zvířata mohla běhat, kde chtěla nyní..běhají jen tam, kde chceme..v rezervacích..v zoologických zahradách. Uvědomme si, jak by bylo nám, kdyby jsme žili v rezervacích asi by to moc fajn nebylo..a zvířata toto vše musí snášet. Neříkám, že se tam mají špatně, ale stejně zamyslete se nad tím. Ano je pravda, že některá zvířata ještě svobodu mají..ptáci (pokud nejsou v zoo) si mohou léta kde chtějí..zvířata v lese celkem také, ale zase mají les omezen různými silnicemi a podobně. Co se týče zvířat a jejich svobody mohla bych mluvit ještě hodně dlouho, takže raději budu končit. 😉

5 názorů na “Plot”

  1. Představ si, že budeš (nebo máš, nevím) dům, seděla bys na zahradě a kdokoli, kdo půjde kolem by mohl jit jen tak vedle tebe… Ploty ohraničují území, pozemek, který je součástí tvého vlastnictví a máš právo na něm mít soukromí. To je jako by se ti lidi procházeli po domě. Se zahradou je to v podstatě stejné. A s tim pěstováním, lidi jsou dneska svině, takže kdyby sis někde něco pěstovala a neměla dostatečně velký plot, tak by ti to hned ukradli. Bohužel, to tak je…

  2. [4]: To máš pravdu, že jsou lidi svině. ale tento článek spíše popisuje jak by to šlo kdyby svině nebyli. Kdyby zachovávali úctu k soukromí ostatních tak by se ti nepromenádovali pod okny dobu. A k tomu pěstování.. opět kdyby lidi nebyli takový jací jsou neukradli by to a teď sice máme ploty.. stojí mnoho peněz, ale stejně tvůj majetek před zloději neuchrání. Kdyby se lidi jen trochu nad sebou zamysleli a začali se chovat normálně šlo by žít bez plotů.. a stejně jsou ploty totální nesmysl, protože to co ohraničují není tvoje.. protože vše je přírody.. copak zabráníš vose, komárovi, ježkovi či čemukoliv jinému, aby nešli na tvůj pozemek.. copak zakážeš větru či dešti, aby foukal či voda zaplavovala tvůj pozemek.. ne tak jak v tom případě můžeš tvrdit, že je něco tvoje.. vše je přírody.. "Boha" a nikoho jiného.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *