Zlo a dobro

Asi každý by si raději vybral dobro..každý si říká jsem dobrý..hodný..nenamyšlený..každý si myslí, jak je dokonalý, avšak v každém je trocha i toho zla..i já ho v sobě mám někdy se až divím, jak mě něco tak strašného může napadnout. Každý se snaží, aby v něm to dobro převládalo, ale je spousta lidí, kteří to nezvládnou. V lepším případě je seřve za to máma a v tom horším, když jsem dospělí, skončí ve vězení. Málo kdo se tam, ale polepší, když už jednou v hlavě převládalo zlo, stane se to jistě znovu a znovu.
Udělala jsem spoustu zla..spoustu věcí, které mě poté mrzeli..snažím se se z nich ponaučit..např. neříkat něco zlého ve vzteku někomu lízkému, člověka to poté hodně mrzí a omluva, to jsou jen slova, ale to ponaučení, že už to neudělám, to se plní stále celý život..omluva zabere jen pár vteřin..“Sorry prostě jsem debil“ To může říci každý, ale ne však každý se nad sebou zamyslí a řekne si: „Příště už toto neudělám.“ To si řekne jen ten u koho má doopravdy dobro velkou převahu nad zlem.
That’s the question (Toť otázka)
Znáte někdo odpověď? 😉

1 názor na “Zlo a dobro”

  1. Já třeba vůbec nevím, co bych si vybrala. Někdy si říkám, že kdybych měla podobu nadpřirozené bytosti, byla bych nějaký strašlivý pomstychtivý démon. :D

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *