Moucha

Další článek, který sem teď píši bude o malých bezmocných zvířátkách, která zabíjíme jen tak ze zábavy, bez důvodu.
Každé zvíře má právo žít. Proč bychom měli mít právo tuto skutečnost měnit.
Dříve na chatě, když lezla po stole moucha, zabila jsem ji plácačkou. Proč? Je hnusná, lezla po mém stole a bzučela. A co já? Když jsem byla malá, brečela jsem nechtěla jít, táta mi vyměňoval plíny a zabili mě kvůli tomu? Ne.
Ta moucha jen bzučela, a takhle dopadla. Už nikdy nebude žít, už nikdy nebude poletovat po světě, který se sice stává betonovou koulí, ale stejně je někde občas kus přírody, už nikdy nebude létat a koukat se na svět z výšky. A proč už toto nebude dělat? Protože jsem ji bez důvodu zabila. Jenom kvůli tomu že se mi chtělo.
Moje kamarádka se bojí pavouků. Bojí se na ně šáhnout. Pravda je taková, že když nějakého vidí, vezme SVŮJ palec a rozmázne ho o stěnu. Copak to je nějaký strach?
Zamyslete se, než něco zabijete. Zamyslete se, proč to chcete udělat, jestli si doopravdy ten drobeček zaslouží trest smrti. Zamyslete se, jestli to čirou náhodou neděláte jen kvůli tomu, že vás to baví.
Mouchy, pavouci, vše ostatní žije krátkou dobu. My jim tuto dobu ještě zkrátíme, no a také možná umírají v bolestech no a my o tom ani nevíme. Tak co zabijete ještě někdy něco bezdůvodně? Jen kvůli tomu, že na to máte náladu?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *