Divočina

Je to nějakou dobu, co jsem slyšela rozhovor s dívkou (první věc, co mě zaujala).. Češkou (druhá věc, co mě zaujala).. (rozhovor zde), která se vydala do Ameriky zdolat Pacifik Crest Trail. Tento rozhovor mě velice zaujal, začala jsem hledat pár dalších informací až jsem skončila u tohoto filmu, kde kupodivu je skutečně hlavní postavou žena.. takže se celý film táhne trochu v ženské logice, a tak nějak celkově jsem se díky tomu dokázala víc vcítit do kůže hlavní postavy. Ve většině filmů zkrátka narazíme spíš na kluky.. například můj nejoblíbenější film Into The Wild (článek zde)

Film je o ženě, která se potřebuje vyrovnat se svým životem.. a díky Bohu tento film skončí dobře, takže se jí to nakonec povede. Film se mi líbil, protože mě láká v budoucnu zkusit věci, kde zkrátka člověk zjistí své hranice.. sáhne si na dno.. a to jak fyzické tak i psychické. Láká mě zjišťovat možnosti svého těla, protože se tím dozvídám spoustu věcí o sobě, protože si člověk může myslet, že by se v dané situaci zachoval tak a tak a přitom to pak dopadne úplně jinak.
Film nás seznámí s krásami přírody, ale zároveň i s jejími úskalími. Filmy tohoto typu mi také ukazují, že si skutečně nemám nač ztěžovat, že jsou lidé, kteří na tom jsou mnohem hůř než já a také to nevzdávají a dál žijí.. je to pro mě ohromná motivace.
Film mě donutil se opět nad některými věcmi zamyslet.. a ujasnit si je a to jsou přesně ty věci, které od dobrého filmu čekám a které se například u sitcomů čekat rozhodně nedají nebo aspoň ne u těch, které občas vidím v televizi.
Abych jen neplkala, tak chci nyní trochu film přiblížit těm, co ho neviděli. Je to film o dívce, která se vydá na Pacifik Crest Trail, což je velmi dlouhá trasa vedoucí všemi možnými terény.. s čímž se pojí jak krásy tak i úzkalí.. na tuto cestu se vydává jako již mnoho jedinců před ní kvůli tomu, aby byla sama se sebou.. kolem příroda a nic víc. Zde si sáhne na dno a pozná, co jsou ty pravé hodnoty.. jako je jídlo a místo, kde spát. Zároveň má spoustu času bloumat si ve svým myšlenkách a smířit se se svojí minulostí, která byla strašlivá.. a smířit se s tím pořádně a ne tím, že se zfetuje či opije a tím na vše na chvíli zapomene.. ale skutečně se s tím vyrovnat.. a chlast vyměnila za fyzickou aktivitu.. kdy jde člověk stovky kilometrů s krosnou na zádech, což mu rozhodně prospívá mnohem víc než chlast, i když zas na zádech mít krosnu, co je těžká jak prase, asi pro záda také není úplně ideální.
Na závěr stručná jasná rekapitulace.. film se mi líbil, ale rozhodně to není procházka růžovým sadem.
Vaše názory na film? Láká vás stejně jako mě zkusit zdolat Pacifik Crest Trail?

2 názory na “Divočina”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *