Zpráva – Šimpanzice

Dnes tu budu zase s jedním rozhodně ne pozitivním článkem, který se bude týkat dnešních barrandovských zpráv.. aspoň myslím, že barrandovských.. bude se týkat konkrétně. jedné.. o čem byla tato zpráva? O šimpanzovi.. samici, která dělala mnoho let pokusného králíka.. na různé léky, jaký mají léčivé a negativní účinky. Tato šimpanzice měla dohromady čtyři děti, ale všechny jí hned po porodu sebrali a ona se nemohla stát matkou a starat se o ně. Nyní když ji vysvobodili z tohoto utrpení pravděpodobně už nemůže mít mladé.. možná kvůli těm lékům a nebo je už na otěhotnění moc pozdě a tak místo mladých ji majitelé dali panenky, o které se může starat. Hraje si s nimi, pečuje o ně, chrání je.
Přišlo mi to tak strašně líto, že nikdy nemohla držet žádné ze svých dětí v náručí, kojit je a pak už mít mladé nemůže a ty podělaný lidi.. jí dají panenku, jak vůbec mohou srovnávat panenku s vlastním dítětem.. dítětem, které je částí tvého já. Kdyby jí dali aspoň nějaké šimpanzí mládě, kterému zemřela matka, že by ho tato adoptovala, ale panenka.. to je hrozné. A té opičí chudince nezbylo nic jiného než svou mateřskou lásku dát těm podělaným panenkám, i když tato láska nebude nikdy opětována. Panenka nemůže milovat, to ví přeci každý. Ale opice, člověk či cokoliv jiného je stvořeno pro to, aby lásku dávalo a tak to udělala i tato opice.. bylo mi jí tak líto, chudinka malá.. strašné nemám slov.
Smutné je na tom hlavně to, že tato televizní zpráva byla brána jako optimistická, ale mě to tedy vůbec nepřišlo.. přijde mi to hrozné. Ale co s tím.. pomoc jí nemůžu a ona je bezbranná jako každé zvíře a my lidi toho akorát zneužíváme stejně jako se zneužívalo hodných černochů v Americe, kteří nikdy nebyli schopni se vzbouřit.
Přišlo mi to tak kruté, tak nespravedlivé, tak dojemné, že sem brečela jak malá holka… zase jsem viděla Pravdu o lidech na vlastní oči, nejraději bych je všechny zabyla. Pravda hrozně bolí, zvláště když jí koukáte přímo do tváře.. tváří v tvář.. slzy se začnou ronit téměř okamžitě.
Co vy si myslíte, je to pozitivní zpráva či nikoliv?
V určitém smyslu je pozitivní, protože ta opice dostala šanci žít.. žít lépe než žila. Už nežít jako pokusný králík, je celkem i šťastná.. jídlo, klid, žádné trápení.. má se špatně.. její láska nemůže být opětována, ale ona si to nemusí ani uvědomovat, protože neví, jaké to je, protože to nikdy nepoznala a nepozná. Je to složité téma.. má to spoustu pohledů, jak jde na to nahlížet, ale který je ten správný ten pravdivý, těžko říci.
A toto je ona:
PS.: Teď jak jsem z Googlu stahovala ty fotky, tak jsem zjistila, že to byla zpráva, která byla na Nově

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *