Životní předsevzetí

Na Nový rok si vždy dávám nějaká předsevzetí..už jsem vzdala dávat si předsevzetí, že nebudu mluvit sprostě a nebo, že si nebudu kousat nehty..stejně to vždy poruším, už ten den, co jsem si to předsevzetí dala..tentokrát si, ale dám takové předsevzetí, které nejde splnit za den ani za měsíc či rok, ale budu ho plnit postupně celý život.
Je to předsevzetí – nezávislosti, což znamená, že časem nechci být závislá na penězích..chci žít tak, že se bez nich obejdu a nebo jich budu potřebovat mnohem méně než je běžné. Nechci být závislá na supermarketech (obchodech s jídlem)..prostě chci umět sehnat si jídlo sama..a ne vzít peníze jít do obchodu a tam si něco koupit.
A víte proč?
Představte si, že by byl třeba na rok vypnutý elektrický proud..všechny obchody, továrny, by zmizeli..bez proudu není nic. No a teď jediné, co by lidem zbylo..je naučit s žít jako zvířata, umět si sehnat potravu sami.
Každý by se na vás vykašlal, protože by byl štěstím bez sebe, kdyby sehnal něco k jídlu pro sebe, natožpak shánět jídlo ještě pro jiné.
A ještě si představte..toto v létě to ještě celkem ujde, ale teď si představte, když přijde zima, tak to už budeme tuplem všichni v háji.
No a podle mého názoru by to časem dopadlo tak, že by stejně všichni umřeli..na hlad..na podchlazení..na nemoc..infekci či já nevím, co ještě…no a já do této skupiny nechci patřit..chci žít za jakýkoliv podmínek..i bez elektřiny a proto se chci časem naučit, jak si vše udělat sama bez pomoci elektřiny a ostatních.
Chci si umět za jakéhokoliv počasí sehnat něco k jídlu..umět rozdělat oheň bez sirek..vyrobit si střechu nad hlavou..vyrobit si vše, co budu potřebovat k životu, třeba jako je to v knížce Robinson Crusoe..či v jakékoliv jiné, kde skončí hlavní hrdina sám někde na ostrově.
Je to sice velmi těžký úkol, ale já věřím, že se mi ho podaří splnit..mám na to přeci celý život..také bych si to někdy chtěla vyzkoušet, i když půjde elektřina.. třeba ze začátku na týden a pak časem na měsíc či možná i rok. A od vás jediné co chci, aby jste mi drželi palce, že to dokážu a nevzdám to.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *