Zemře příroda?

Nedávno.. no, je to asi týden.. jsem si tak šla v lese a putovala ve svých myšlenkách, když mě zčista jasna napadla tato otázka… Zemře příroda? Každý život, který vznikl, tak potom musí i zaniknout, tak proč by to takto nemohlo být i s přírodou, i když na druhou stranu mi je z této představy dosti na nic, protože příroda je celý můj život.. to je to, pro co žiji a nedovedu si život bez ní představit, příroda je pro mě vším.
Někdo zemře přirozenou smrtí a někdo je zabit a já vám říkám, že příroda rozhodně přirozeně nezemře.. to my budeme moci za její smrt, za její zničení, které buď nepůjde už niky napravit a nebo to bude trvat stovky ba i tisíce let. A myslím, že to by nikdo z nás nechtěl, problém je ale v tom, že do té doby dokud se to nestane, tak my to nepochopíme.. jsme prostě takový. Nejde tomu zabránit a to mě trápí, to mě mrzí… protože já přírodu nadevše miluji a chtěla bych jí nějak pomoct přežít, ale jak? To nevím a myslím, že to neví nikdo.. hrozně moc bych jí chtěla pomoct, zachránit jí před člověkem.. před betonem.. před vším, co stvořil člověk. Lze tomu, ale vůbec zabránit?
Každý dělá chyby a ten, kdo řekne, že ne, tak asi nemá všech pět pohromadě. Ne každý za svoje chyby platí a to jich mohl udělat plno.. tak proč příroda platí za svou jednu jedinou chybu, co udělala za miliardy let a to je, že stvořila nás.. lidi. Příroda se tvořila a byla tu miliardy let a my ji jsme schopni zničit jen za pár století.
Je mi z nás na nic.. stydím se za to, že patřím k této demoliční četě, která se nezastaví před ničím. Zničí úplně vše a nakonec i sama sebe.. a až nebudou lidi, tak teprve bude mít příroda šanci se znovu obnovit, jestli to půjde a já plně doufám, že ano.
(Google – Tomáš Valenta – Sluneční záře)

8 názorů na “Zemře příroda?”

  1. Nemyslím si, že příroda zemře. A určitě ne tak, že by najednou všechno přestalo existovat :). Postupně "umírají" stromy, ale jsou nahrazovány dalšími, mladými. Stejně tak květiny, keře, zvířata… Všechno má svůj cyklus, který se přizpůsobuje všem různým změnám, stejně jako my lidi.

  2. Nemyslím si, že příroda zemře. A určitě ne tak, že by najednou všechno přestalo existovat :). Postupně "umírají" stromy, ale jsou nahrazovány dalšími, mladými. Stejně tak květiny, keře, zvířata… Všechno má svůj cyklus, který se přizpůsobuje všem různým změnám, stejně jako my lidi.

  3. [3]: To máš pravdu, že stromy umírají, ale jiné zase rostou.. ale musí to být v rovnováze, protože když zemře více stromů než vyroste.. tak bude stromů čím dál méně, to je přeci logické a nejde to tak do nekonečna. Když zabijeme víc zvířat než  jich vychováme.. také nakonec zemřou všechna.

  4. [3]: To máš pravdu, že stromy umírají, ale jiné zase rostou.. ale musí to být v rovnováze, protože když zemře více stromů než vyroste.. tak bude stromů čím dál méně, to je přeci logické a nejde to tak do nekonečna. Když zabijeme víc zvířat než  jich vychováme.. také nakonec zemřou všechna.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *