Zatmění Slunce

Já vím, že už zatmění bylo, že sem dávám tento článek trošku pozdě, ale prostě jsme ho musela napsat.. nedalo mi to. O tomto tématu píše teď každý, tak proč ne já?
Zatmění Slunce je podle mě zázrak, kouzlo přírody. Každý si řekne, že zatmění Slunce je málo častý jev, ale když se nad tím zamyslíte, podle mě je užasné, že vůbec někdy je. Tentokrát nebylo 100% zatmění a stejně je to úžasné a všichni o tom mluví.. jak by se o tom asi mluvilo, kdyby 100% bylo. To by byla teprve věc, někdy bych to určitě chtěla vidět.. už toto mi přišlo úžasné.. neuvěřitelné.. nemožné a stalo se to a úplné zatmění, to je prostě největší kouzlo ze všech. Bohužel se zatím musím koukat jen na fotky těch, kteří to viděli a měli možnost to nafotit.
Stejně takhle když o tom víme dopředu, tak je to v pohodě, ale teď si představte, že by vám to nikdo neřekl a najednou by zhasla ta věčná žárovka. To by byl šok. To by byla úleva, potom když by se zase rozsvítilo. My máme naštěstí to štěstí, že s tím počítáme dopředu, takže se s tím můžeme předem vyrovnat, předem se na to připravit.
„Někdy se i měsíc pokryje stínem a zdá se tma, ale za tím stínem je světlo. Nezhaslo jen se na chviličku schovalo. I v tobě je světlo, já to vím. Věř ve své světlo a stín pomine.“
– seriál Doktorka Quinnová, Měsíčňan
Tato hláška se mi velice líbí, kvůli tomu jak je pravdivá a dala jsem jí sem kvůli tomu, že tak jak se občas schová měsíc, tak i slunce se může občas takto schovat, ale jedna věc je jistá, že musí zase vyjít. Vždy vyjde, to je jisté a zase nás osvítí a ukáže svou krásu.

4 názory na “Zatmění Slunce”

  1. super článek, musím říct, že já těmto nebeským úkazům také přikládám jistý magický nádech a také mě mrzí, že i přestože jsem měla letos volno a tedy mohla jsem toto zatmění pozorovat, bohužel jsem byla tak vytížená, že jsem si vzpoměla deset minut po tom, co zatmění skončilo, tomu já říkám pech :-?

  2. super článek, musím říct, že já těmto nebeským úkazům také přikládám jistý magický nádech a také mě mrzí, že i přestože jsem měla letos volno a tedy mohla jsem toto zatmění pozorovat, bohužel jsem byla tak vytížená, že jsem si vzpoměla deset minut po tom, co zatmění skončilo, tomu já říkám pech :-?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *