Vyber si

Záleží jen a jen na vás jaký si vyberete život..je to přeci váš život, tak ho žijte, tak jak chcete vy a ne tak jak by si přáli ostatní..ostatnívám přeci do toho nemají co kecat.
Já vím je to těžké..možná si řeknete, že to jsou jen keci, ale já chci žít svůj život a i když mi to zatím moc nejde, věří, že to jednoho dne dokážu a budu se chovat, tak jak já budu chtít, tak jak já uznám za správné..je však také samozřejmé, že nebudu vražditi či krást, i když i to by mohla být jedna volba toho jak žít, to však ale skutečně nechci a tím pádem mi nebrání nic v tom žít v souladu s pravidly a zároveň podle sebe. Každý má právo na život a já myslím, že i na to jak ho chce prožít..život přeci máme jen jeden..no a když ho chce někdo prochlastat a nebo profetovat je to jeho problém..je to jeho volba stejně jako ta moje, že já tak žít nechci. Každý by si ale přál být hodný, kromě těch zlích, tak co vlastně chci tak nového, co ostatní nechtějí..pro někoho je to možná drobnost, alepro mě je to vše a je to tato věc..chci se postavit na vlastní nohy..umět se spolehnout sama v sebe..chci znát své možnosti..co dovedu i nedovedu a toco dovedu umět i využít. Chci se naučit hrát život podle svých pravidel podle sebe.
Vždy se v situaci zachovám tak, jak by se zachoval někdo jiný, kvůli tomu abych se mu zavděčila a někdy ani nevím, jak bych tu situaci vyřešila já podle svého..a takhle já už dál žít nechci..každou situaci chci prožít podle svého..možná to nebude vždy ta nejsprávnější věc, ale bude nejlepší podle mě. Jsem ochotná bojovat za to jaká jsem.
Celý život mi ovládají ostatní..za provázky loutky mého života pořád někdo tahá a jinak než bych tahala já..je to moje loutk, tak proč ji nemohu ovládat já….vždyť na to mám právo, já taky neovládám nikomu život, tak proč by to nemohlo být stejné i pro mě. Chtěla bych si ty provázky pevně přivázat k ruce a nikomu už je nedat..nikomu už je nepučit, ale jak to mám udělat.

6 názorů na “Vyber si”

  1. až se osamostatníš, tak pak budeš žít svůj život, do té doby je dobré poslouchat rodiče :-) a nemyslím to ve zlém

  2. až se osamostatníš, tak pak budeš žít svůj život, do té doby je dobré poslouchat rodiče :-) a nemyslím to ve zlém

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *