Trest smrti: ANO či NE?

Toto je velmi těžká otázka, na kterou je velice těžké odpovědět. Většina lidí by asi hned řekla, že určitě ne..nikdo přece nemůže rozhodovat o smrti..nikdo z lidí na to nemá právo, každý má přece právo na život.
Kdyby jste se, ale na chvíli zamysleli a řekli z jakéhokoliv důvodu ano..tak přichází na řadu otázka, jestli by vždy byl dán trest smrti spravedlivě. Může se přeci stát, že by zabili někoho, kdo by byl nevinný a vrátit potom život, to je přeci nemožné. Ten kdo, ale někoho zabije či dokonce zabije více lidí měl by dostat ten stejný trest, když někdo přijde o život..
nedobrovolně..měl by o ten život přijít i ten, kdo to udělal, aby věděl, jaké to je, přijít bezdůvodně o život..a nebo o něj přijít jen z důvodů, které nedávají smysl..něco si ukradl, tak umři..jsi černoch, tak si zasloužíš smrt..takových příkladů je mnoho, ale zase dát trest smrti za nějaký závažný čin, kterých je jistě také dost, je jistě spravedlivé.
Dejme tomu, že teď souhlasíte..souhlasíte s tím, aby člověk, který zabije někoho jiného, tak by měl také zemřít, ale já teď říkám, že by měl zemřít i ten, kdo zabije zvíře. Nemyslím to ovšem tak, že když zabiješ mouchu, tak by si měl také zemřít..myslím to tak, že když zabiješ zvíře, které je třeba chráněné a nebo je to něčí domácí mazlíček…hlavně ty domácí mazlíčci, protože kdyby mi někdo zabil mého psa Alvouška, mého brášku..nezemřelo by pouhé zvíře, ale můj věrný přítel..člen rodiny..můj poklad. A ten kdo by mi ho zabil, tak ten musí zemřít a nebo aspoň zažít stejnou hrůzu jako já..když já přijdu o bratra, tak ať on o něj přijde taky, vždyť to je přeci fér.
Možná by ale zemřít nemusel, protože pro něj bylo již dostatečným trest, to že někoho zabil..výčitky svědomí, ale zase magor který dokáže zabít přece žádné svědomí nemá. Něco jiné samozřejmě je zabití v sebeobraně. Takový člověk je chudák, protože za smrt nemůže a stejně za ni pyká výčitkami.
No a když by dostal trest smrti, tak zase bude soužit bolest jeho rodinu, ale na to měl myslet před tím..měl myslet na své blízké..měl počítat se svým trestem předem a ne potom žebrat o odpuštění, kvůli rodině, která ho jistě miluje i za těch podmínek jaký je. Kdyby náhodou jeho rodina zapojila mozek, možná by ho sama zabila, protože by jistě věděla, kde se před svým trestem ukrývá, avšak takovou chybu by asi vrah neuděl, nikdy nemůže nikomu bezmezně důvěřovat ani své rodině.
No a co týrání zvířat…tento blog je Sloní sen..a týrání slonů, kdy jim pytlák vyřízne kly z hlavy..někdy je ani před tím nezabijí, aby tu bolest necítili. No a když je zabijí, tak je to stejně hrozné..proč si vezmou jenom kly..proč si tedy toho slona rovnou nevezmou celého..vždyť je to několik tun masa, které by jistě šly také prodat..ne oni si vezmou jenom kly a zbytek nechají ležet, ať si s tím udělá příroda, co chce. Přijít o život jenom kvůli klům, to je nespravedlivé..spousta lidí v Africe umírá hlady, tak proč jim nepřinesou to maso z toho slona, aby se to aspoň nějak využilo celé, když už muselo to ubohé zvíře zemřít. Když to ale sežerou červi, tak to je doopravdy chudák slon a ještě zemřel v bolestech. Všechny pytláky bych zabila, jsou to ……. .
Ano je pravda, že i oni se něčím musí živit, ale tímto, já kdybych se tímto živila, tak by mi ze sebe bylo zle, sama bych se musela zabít. A když uloví slona, tak přeci musí umět ulovit i něco jiného..třeba zebru či lamu a tu sníst..a nebo ať oni sami sní toho slona a ty kly mohou využít jako přivydělání. Špatně by se jistě neměli…kdyby to takto dělali a já byla na jejich místě, tak už bych neměla chuť se sama zabít a vy jistě také ne. I když bych asi umřela hlady, protože bych stejně neměla tu sílu, tak krásné zvíře kterému závidím jeho volnost zabít. Kdyby ho ale zabil někdo jiný a pak mi ho přinesl, tak bych to zvíře snědla, protože když už je mrtvé, tak by se mělo využít, aby jeho smrt měla aspoň nějaký malý smysl. Pořád je to lepší, než smysl žádný..to je to nejhorší, to nepřeji nikomu.
Je však také pravda, že když on se k tobě zachoval špatně, tak mu to přeci nemusíš hned oplácet, ale to spíše platí, když ti ukradne tužku, tak mu jí hned nemusíš krást také, ale u tohoto případu..u případu, který se týká smrti..by trest dostat měl, aby si uvědomil jaké to je. Podle mého názoru puberťáka je nespravedlivé, aby dostal pár let ve vězení, kde má postel i co do pusy dát, vždyť to přeci není žádný trest, který by si zasloužil..to je trest, tak pro to když ukradne tu tužku, ale ne když zabije..to je prostě hloupost..nespravedlivá.
No, ale když řeknete ne..tak říkáte, že vám je jedno, že se bude hezky vykrmovat a spát ve vězení zatímco vy budete truchlit. Je vám jedno, že si neodpyká spravedliví trest, který by měl dostat za to, co vám provedl. Měl by přece dostat trest..velký trest, za to že vám zkazil část života, kterou jste si mohli místo truchlení naplno užít.
Z mého proslovu vám asi došlo, že jsem pro trest smrti a myslím, že mě nikdo nepřesvědčí o opaku, i když občas váhám, vždy se ale vrátím k původní myšlence a to pro trest smrti, ale samozřejmě spravedlivý.
Teď na závěr, když se koukám zpět , co vše jsem napsala nepřestávám se divit..kolik věcí mi vrtalo hlavou..kolik věcí jsem si teď po napsání tohoto článku v hlavě urovnala. Ani jsem nevěděla, jak dopodrobna jsem o této věci přemýšlela.
No a úplně poslední věc, kterou vám chci říct je, jak jsem vůbec na tento nápad přišla, o takovém tématu napsat..úplně jednoduše. Na základní škole jsme se učili diskutovat..a jednu takovou diskuzi jsme si zkoušeli právě na toto téma, takže vlastně na toto téma přišla naše učitelka..a já si na to teď vzpomněla, protože mi to už ty tři roky pořád vrtá hlavou, i když už ta diskuze dávno skončila.
A jaký názor máte na tuto věc vy?
Jen doufám, že to nebude taková slohová práce, jako to moje, protože to by se mi inu moc nechtělo číst, ale zase ten kdo to dočetl až sem může být na sebe doopravdy pyšný. 😉
PS.: Jestli se chcete podívat na nějaký obrázek pytláctví, tak to udělejte samy. Na googlu najdete jist tunu obrázků, ale já se odmítám na ně koukat, kdykoliv vstoupím na svůj blog a vašemu žaludku by to taky nemuselo prospět.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *