Tisíc a jedna noc

Tento úžasný příběh.. seriál o životě, smrti i lásce.. o Šeherezádě a Onurovi, která s ním strávila noc za 150 000 dolarů, aby měla peníze na záchranu svého syna, který je vážně nemocný leukémií. Onur, který od svých 12 let žije jen s matkou, protože jeho otec měl infarkt a zemřel a to s děvkou v posteli.. od té doby Onur nevěří ženám.. jen matkám.. když pozná Šeherezádu, doufá, že je ona jiná, ta co se nenechá koupit.. ta která se s ním nevyspí kvůli penězům a potom když za ním přijde kvůli svému synovi, což on ale neví, dá jí návrh – 1 noc za 150 000 dolarů.. Šeherezáda tento návrh kvůli svému synovi přijme a Onur je zklamaný, že je stejná jako všechny ostatní ženy.. později ale zjistí, proč to udělala a má výčitky svědomí.. pořád myslí na tu Černou noc, která nejde z mysli ani Šeherezádě.. Onur ji poté požádá o to aby si ho vzala, protože i když od svých 12 let nevěřil ženám a uzavřel před nimi své srdce.. právě jí ho otevře.. protože ona je matka. Šeherezáda však neřekne ano, ale ani ne na jeho nabídku, protože mysl jí říká, že nemůže milovat toho, kdo jí dal takovýto návrh… a také její syn je synem jejího manžela, který zemřel při bouračce a ona na něj pořád myslí a nechce mu jakoby zahnout s Onurem.. nakonec, ale nad myslí vyhraje její srdce. Toto vše se odehraje asi v prvních 30. dílech z 179. dílů.. seriál je totiž jinak ještě mnohem komplikovanější a napínavější. V jednom díle je totiž dokonce postřelena jedna z hlavních postav.. já jsem z toho nespala 3 dny.. zdály se mi sny, že otec mé nejlepší kamarádky vraždí lidi po celém městě a nakonec 3 noc zabije i moji mámu.. nesnáším svoje sny.. takovýchto snů mám více a všechny si je pamatuji.. do detailů, nejde na ně zapomenout.
Tento seriál jsem již viděla asi 5x a stejně mě pořád udivuje jakou sílu, jakou moc má láska. Nezbývá mi než doufat a modlit se, že také najdu svou lásku.. smysl pro co žít.. kéž by se mi to splnilo.. najít toho prince na bílém koni.. toho který nebude mluvit a já stejně budu vědět, co chce říct, na co myslí.. toho s kým si budeme podobní, v něčem i rozdílní.. budeme se doplňovat, ale samozřejmě někdy nějaká ta výměna názorů.. hádka také neuškodí.
Moc se mi také líbí hudba, která tento seriál doprovází, bez ní by to nebylo ono.. romantickou chvíli udělá ještě romantičtější… napínavou ještě více napínavější a o tom to je.. zároveň tu hudbu jakoby nevnímáte.. protože je součástí toho děje.. pasuje tam na tolik, že si to bez ní nedovedete představit, ale zároveň jí nevnímáte.. přijde vám samozřejmostí.. doufám, že si to dokážete představit, protože já úplně nevím, jak to mám popsat.
Ovšem nejvíce se mi líbí záhadná povaha obou hlavních postav.. je tak tajuplná.. že si nejste jistí, co si o nich máte myslet. Onur.. muž, co nesnáší ženy a ztotožňuje se pohádkovou postavou, která se jmenuje Šach Šehriar.. pohádka jménem Tisíc a jedna noc.. Je o vládci, který se jmenoval Šach Šehriar. Každou noc se vyspal s jednou dívkou a pak jí zabil. Jednoho dne si do svého lože pozval dívku jménem Šeherezáda. Ta mu začala vyprávět příběh. Po noci byl Šach Šehriar zvědav jak příběh dopadne a tak jí nezabil. Šeherezáda mu takto vyprávěla tisíc a jednu noc až nakonec se Šach Šehriar rozhodl, že jí nikdy nezabije ani nikoho jiného. Šach Šehriair říkával.. Příteli nevěř ženám.. a z toho si bral Onur příklad.. pak se ale objeví Šeherezáda a vše změní. Dá ji celé své srdce a nedokáže bez ní žít. Ona ho nejdříve nechce.. důvody jsem již psala.. ale poté zvítězí láska a to je na tom to krásné, to úžasné.. úžasný příběh, seriál.. jsem moc ráda za to že ho znám.
No a potom tu je Šeherezáda ta která miluje na života na smrt svého syna a je pro něj schopná udělat cokoliv, je to totiž část jejího manžela a zároveň i část jí. Šeherezáda která se rozhodla, že už nikomu nedovolí aby vstoupil do jejího srdce, protože kdyby potom ten dotyčný zemřel či se na ní jen vykašlal.. ona už by tu bolest nevydržela.. Šeherezáda ta co málo dává najevo své pocity, ta co je uzavřená sama do sebe a otevírá se jen svému synovi, ta která časem otevře srdce i Onurovi.. to je Šeherezáda.. to je ta zajímavá povaha, kterou jde těžce popsat.
Jestli jste tento seriál neviděli a tak se na něj podívejte a ten kdo ho viděl poraďte, jak mám lépe popsat Šeherezádu a Onura?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *