The Revenant – Zmrtvýchvstání

Tento článek prozrazuje děj filmu!
Jak jsem nedávno psala v článku Velký Gatsby, stáhla jsem si tento film na Uloz.to a včera jsem se na něj s rodinou koukala. Sestra, protože je ještě malá se na to přestala koukat po pár minutách. Přišlo jí to brutální a nechtěli se jí číst titulky, i když celkově ve filmu je titulků minimum.. spíše hekání.. řvaní atd.. což titulky nepotřebuje.
Máma to vzdala asi po hodině, protože to bylo na ní příliš tvrdé. Musím uznat, že se jí nedivím, protože některé scénky jsem vynechala také. Zkrátka jsem odešla a přišla až po skončení scénky. Odešla jsem 2x. Poprvé když DiCapria trhal medvěd a podruhé, když měl na krku velkou ránu, do které si dal střelný prach, rozdělal oheň, vytvořil si malou pochodeň, podpálil si jí prach na krku a ránu si tím vypálil. Moje představivost je dost barvitá, a proto jsem si vše představila, i když jsem to neviděla.. jen slyšela. Musí to být hrozná bolest, těžko říci jestli moje představy jsou dostačující a odpovídají skutečnosti.
Když se nad tím zamyslím, tato bolest či bolest, když ho trhal grizzly, nejsou nic ve srovnání s tím, jaké utrpení musel prožívat, když před jeho zrakem byl zabit jeho syn a on s tím nemohl nic udělat, protože se nemohl hýbat po těžkých medvědích zraněních. Strašná bolest. I on nebyl svatý, zabíjel indiány, ale tuto hrůzu si nezaslouží nikdo. Stejně byl na půl mrtví po tom, co ho roztrhal grizzly, a když mu poté zemře i syn. Mohl to vzdát, říct si, že už nemá smysl žít, ale on se rozhodl za každou cenu přežít, aby mohl pomstít svého syna. Šáhne si na samé dno svých sil, ale dokáže to.. to je hlavní. Stane se dravým zvířetem, které je schopno udělat vše pro své přežití. Všichni by to vzdali. On.. on se rozhodl žít. Vůle žít. To je ta věc, která mu v žádném případě nechybí. Do poslední vteřiny jsem se bála, že zemře, protože by to u Leonarda DiCapria nebylo porvé ani naposledy, ale on přežil. Neuvěřitelné.
Je to film o lásce, o naději, ale i o štěstí, mnozí by totiž už dávno zemřeli, on měl ale štěstí a vše přežil.
Ve filmu mě také zaujalo, jak jednoduché je stát se zvířetem. Člověk si hraje na to, že je něco víc než zvíře, ale tak to podle mého názoru není. DiCaprio se ke své zvířecí podobě vrátí okamžitě, úplně bez problémů. Dravé zvíře je v každém člověku, u někoho je více potlačeno, u někoho méně, ale je v nás. Když má člověk hlad, bude se chovat jakkoliv, aby ukojil svůj žaludek. Překvapilo mě, jak snadno se rybě ve filmu zakousl do těla, aby jí zabil ani na chviličku se nezarazil. To samé když jí syrové maso z bizona. Přijde mi to sexy. Zářivé zdivočelé oči, z kterých vyzařuje touha po jídle a zabíjet kvůli ní. Špinavý rozcuchaný, pomlácený, ale stejně mnohem víc sexy než všichni dnešní chlapi dohromady. Zkrátka miluji přírodu v jakékoliv její podobě.
Proč si hrajeme na něco víc? Co nás k tomu vede? Proč chceme být něco víc, co je špatného na tom, být jako zbytek? Vždyť na tom není nic špatného, vždyť v jednotě je síle.. to se přece říká nebo ne? Tak proč chceme vybočovat? Přijde mi ubohé hrát si na něco víc, na něco čím nejsme. Jsme takový, jak nás příroda vytvořila a ta nás stvořila bez pochyby správně. Jsme namyšlení blbečci. Naopak mám ráda lidi, kteří si na nic nehrají, jsou takoví, jací jsou. Přijdou mi mnohem chytřejší, protože nechtějí měnit moudrou přírodu. Jen ubožák si musí na něco hrát, něco si dokazovat, navyšovat si svoje ego. Tak se proberte lidičky. Kdo se na to má koukat!

4 názory na “The Revenant – Zmrtvýchvstání”

  1. Veľmi pekne si to zhrnula. Ja som bol na filme v kine a všetky brutálne scény si odniesla moja priateľka, ktorej som sadisticky stískal dlaň. :-D Najviac sa mi na celom filme páčil dôraz na prírodu a na silu odhodlaného muža. Áno, sneh a mráz, nedostatok jedla, bolo to kruté, ale zanedbateľné v porovnaní s ľudskou zákernosťou.

  2. Veľmi pekne si to zhrnula. Ja som bol na filme v kine a všetky brutálne scény si odniesla moja priateľka, ktorej som sadisticky stískal dlaň. :-D Najviac sa mi na celom filme páčil dôraz na prírodu a na silu odhodlaného muža. Áno, sneh a mráz, nedostatok jedla, bolo to kruté, ale zanedbateľné v porovnaní s ľudskou zákernosťou.

  3. [1]: Jak jsem psala mámě se nelíbila ta brutalita, ale příroda ta byla nádherná škoda, že to nebylo o ní a že byla jen jako doplněk "pozadí"

  4. [1]: Jak jsem psala mámě se nelíbila ta brutalita, ale příroda ta byla nádherná škoda, že to nebylo o ní a že byla jen jako doplněk "pozadí"

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *