Slepota

Nejhorší sen mého život
Dnes se mi zdál skutečně hrozný sen. Hned vám ho povím.
Přijeli jsme, aspoň myslím, z dovolené a potkali jsme jednoho pána, kterého znám jen tak od vidění.. byl slepý.. měl slepeckou hůl… nevím jak se mu to stalo, vím jen, že nějaký úraz a když se probudil neviděl… bylo mi ho líto.
Šli jsme dál a náhle jsme uviděli mojí babičku, byla taky slepá…občas něco trochu zahlédl, ale téměř nic. Když jsem si představila, že už nikdy neuvidí svět… nepřečte si noviny, nevyluští žádné křížovky, které má tak ráda.. i přesto byla silná a nebrečela. Také měla něco s ramenem, nevím co. Poté začal brečet někdo místo ní a jí ukáplo pár slz. Když jsem se probudila, bylo už ráno a já jsem se rozbrečela, i když jsem věděla, že to byl jen sen.
Vzpomněla jsem si při tom, jak jsme byli na hřbitově u hrobu jejího manžela.. otce mého táty.. mého dědečka, kterého jsem nikdy nepoznala. Stála u jeho hrobu a v její tváři byl velký smutek. Hleděla jsem na ní a úplně jsem viděla, jak se jí dědečkův duch snaží zezadu dotknout a vznáší se za ní. Viděla jsem takové fotky na facebooku a nyní jsem to viděla (představovala si) na vlastní oči. Bylo mi jí líto i táty, který na ní zpovzdálí koukal stejně jako já. Šli jsme k ní, otočila se k nám a v očích měla slzy, chtěla jsem jí ulehčit její trápení, ale jak. Do teď brečím když si na to vzpomenu, nedokáži si představit tu bolest.
Když jsem si pak znovu vzpomněla na ten sen, ve kterém přišla o zrak bylo mi strašně. Věří v Boha.. a on jí vzal manžela a ona i tak v něho nepřestala věřit a teď jí vezme Bůh i zrak. To není správné, to je kruté. Proč lidé věří v Boha, vždyť by ho měli nenávidět. Bere jim to, co milují a oni se k němu stejně modlí. Toto asi nikdy nepochopím, ale co se dá dělat, nemohu přeci chápat vše.
Tak toto byl můj sen.. věděla jsem, že se s vámi chci o tento sen podělit hned ráno.. ve škole jsem pak napsala na papír tento článek, tak jako mnohokrát a poté když jsem přišla domů.. jsem ho sem přepsala a všimla si toho.. že téma týdne je slepota.. tomu se říká magie.. nikdy se mi nezdál takový sen.. o slepotě.. a když je teď na blogu toto téma, tak se mi najednou zdá.. to je fakt POZORUHODNÉ (PS.: Mám zakázáno říkat slovo „hustý“.. tak proto je to pozoruhodný :D)
(Lepší fotku jsem momentálně nenašla, takže ten hrob si tam představte sami.. ale prostě víte jak to myslím.)

13 názorů na “Slepota”

  1. Páni, nad tímto článkem se nejde nezamyslet. I mě se občas zdají takto bizarní, mohu i říci strašidelné sny, takže pro tebe mám pochopení. Jinak moc dobře formulovaný článek.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *