Seznamte se, Joe Black

Je to pár týdnů, co jsem viděla film jménem Seznamte se, Joe Black. Viděl jsem na něj namlouvák v televizní reklamě, no a musím se přiznat, že se mi film hned zalíbil, protože hlavní postavou je zde Brad Pitt.. romantika, ztráta atd. Zkrátka to vypadalo jako výborný film na večer, který navodí poklidnou rodinou atmosféru a potom se hezky spí.

Film mě mile překvapil, protože to nebyla přihlouplá romantika, ale mělo to nějaký smysl, pointu, závěrečnou věc k zamyšlení. Jde o to, že se Joe Black na závěr vzdá své lásky, aby ona mohla být šťastná, zatímco on trpí a „umírá“ (důvod, proč to dávám do uvozovek, byste pochopili, kdybyste film viděli). Konec mě skutečně dojal. A hlavně mi přišel aspoň trochu oroginální a takových je poslední dobou méně a méně.
Samozřejmě nechybí scéna, kdy máte příležitost si prohlédnout krásné tělo Pitta (něco pro holky 😉 <3) a jednu scénku, kde se naprosto okouzlujícím způsobem směje.
Ve filmu nechybí ani špetka humoru, ale celkově vzato je to spíše drama. Zkrátka všehochuť.
Brad Pitt se zhostil své role výborně, absolutně hltám každý jeho pohyb těl, očí, úsměvu.. tváře. Myslím, že se mu dokonale podařilo ztvárnit to, co měl za úkol. Druhou důležitou postavou je žena („překvapivě“), kterou si zahrála Claire Forlani a musím uznat, že se jí role také velmi povedla. V podstatě nemám, co bych filmu vytknula.. možná jen to, že je dost dlouhý a když ho ještě někdo pustí s tunou reklam, je to skutečně únavné, takže vřele doporučuji si ho stáhnout na disk a pustit bez všech reklam.
A co je vlastně podstatou filmu? Nechci to úplně prozradit, ale..
Film je o smrti, před kterou si jsou všichni rovni, které se nikdo nevyhne.
Film je doslova celý o smrti, ale smrt zde není vylíčena zle.. naopak.. je to věc, která dává životu smysl, která může být někdy vysvobozením od bolesti.
Nechci prozradit o čem film je a vlastně to ani nejde, děj je velmi spletitý, jen se snažím Vás trochu „navnadit“, protože si myslím, že tento film rozhodně stojí za to.

5 názorů na “Seznamte se, Joe Black”

  1. [2]: Já jsem viděla tento film a nadchnul mě.. tak jsem se pak další týden koukala na ještě jeden film s ním jmenoval se Spy Game.. byla jsem dobře naladěná z minula, ale bylo to pro mě velké zklamání, takže se rozhodně nedá říct, že tento film doporučuji jen kvůli Pittovi.

  2. Film jsem viděla už několikrát. A moc se mi líbí. Je to jeden z těch filmů, které si ráda pustím znovu. A ač také Pitta moc nemusím, tak zrovna tady mi vůbec nevadil. Naopak. Role mu sedla a zhostil se jí opravdu důstojně… 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *