Schopnost lišit se

Každý z nás je originál, každý máme svoje tělo a s nikým si ho nemůžeme vyměnit.. každý máme svůj mozek.. svoje myšlení a nikdo nemůže vědět, co si v danou chvíli myslíme, protože se to odehrává uvnitř a tam cizí uši neslyší a cizí oči nevidí.
I když ale máme spoustu odlišného, spousta věcí nás také spojuje.. jsme lidi.. živočichové.. dýcháme, žijeme, pijeme atd. A to co nás odlišuje, tak nás zároveň i spojuje.. každý máme jiný mozek = každý jsme jiní, ale zároveň všichni jsme stejní tím, že každý máme jiný mozek.. jinak řečeno se odlišnost stává společným znakem, to co nás odlišuje nás zároveň spojuje.. tomu se říká magie ;). Doufám, že je to srozumitelné.
Když nad tím tak přemýšlím, možná toho odlišného zas tolik není, protože to co si myslíme, tak si možná myslí i někdo jiný na druhé straně světa, ale my o tom akorát nevíme. No a co se týče těch odlišností.. mám ráda biologii, takže rozhodně musím zmínit to, že každý máme jiné DNA, jiný počet buněk atd. Mohla bych psát donekonečna.
Zkrátka o tomto tématu se dá napsat tisíce věcí a stejně bude pořád o čem psát. Záleží na úhlu pohledu.. z jedné strany totiž můžete psát úplně o všem.. např. že každý jinak smrdí atd. a nebo naopak o ničem, protože jak už jsem psala všechny ty rozdíly nás spojují tím existuje. Zkrátka jsme všichni stejní v tom, že jsme každý jiní. Myslím, že už to asi nepochopíte trochu jsem to asi moc zkomplikovala a proto raději už budu končit a kdyby to někdo nepochopil stačí napsat do komentářů a já se to pokusím ještě jednou nějak srozumitelněji sepsat.. bohužel teď mě nic lepšího nenapadá. Jinak řečeno všem kteří to nepochopí se předem omlouvám.. lépe se hold momentálně nevyjádřím.

6 názorů na “Schopnost lišit se”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *