Pravda 3

Několikrát jsem již psala na téma pravda, psala jsem, co pro mě znamená… Citát PRAVDY, Pravda 1, Pravda 2 a dnes po dlouhé době budu pokračovat.
Lidičky, copak jste se pomátly?
V pondělí jsem se ráno z nudy koukala na Nově.. na Dobré ráno.. Snídaně s Novou.. tak nějak se to jmenuje. To že je Nova na nic, jsem věděla, ale že až tak, to jsem netušila. Nejdříve tam byl „odborník“ na pitný režim, který řekl, že musíme pít.. skutečně pozoruhodná myšlenka.. a vrcholem bylo.. že když dáme dítěti večer napít, tak se v noci pomočí… nečekaný. To bych bez něj skutečně nevěděla. Následovalo počasí s topmodelkou.. blondýnka s velkým předstihem.. sukýnkou a podpadky. Poté se tam objevil „odborník na ochranu obuvi, který řekl, že voda a sůl botám škodí a musíme je chránit impregnací.. no vážně.. tomu se říká mudrc.
A co teprve raní zprávy. Zde jsem se dozvěděla, že OpenCarty budu nahrazeny ZELENÝMI kartičkami jménem LÍTAČKY.. koho to zajímá jakou mají barvu? Ať jsou klidně modrý nebo žůžový, vždyť je to fu a který blb vymyslel to děsné jméno, to by mě také zajímalo. A těch peněz, co to bude stát. V dnešní počítačové době by jsme si snad mohli vystačit s jednou kartičkou, která by se používala ke všemu… občanka. Mohla by sloužit jako průkazka do knihovny, zdravotní kartička či karta do MHD a nakonec i jako karta k placení třeba v Albertu.. a nebo by ani kartička být nemusela a stačil by otisk prstu, či co já vím, zkrátka to nějak zjednodušit. Toto ovšem nepřipadá v úvahu, musíme mít miliardy kartiček, které stojí miliardy korun. Vždy jde jen o peníze, kolik lidí na tom asi zbohatne?
Obyčejný člověk šetří každou korunu a ti bohatí.. milion sem milion tam.. je to jedno… Následovali uprchlíci.. několika rodinám v ČR byli dány byty a pomocníci, kteří je budou 3 měsíce učit jak zde žít. Co je jako budou učit? Za tři měsíce se česky nenaučí.. vymočit se do českého záchoda asi zas ta jiné nebude. A že se nemá krást a zabíjet.. to je přece samozřejmostí všude. Nechápu.. omyl chápu to naprosto přesně.. stát dá dotace a nějaký „inteligent“ si je všechny shrábne do kapsy, protože naučí uprchlíky pít pivo a skákat „Kdo neskáče není Čech HOP HOP HOP!!“ To si vážně děláte srandu..
Teď jsem si vzpomněla na jednoho „vědce“ na Zoomu, který 30 let zkoumal morčata a zjistil, že to nejsou roboti, ale že mají city. Na to jsem přišla, když mi bylo pět a zadarmo.. a on v padesáti.. něco je špatně a já to myslím nebudu.
Taky mě dostává Popelka.. jedna holka řekla.. Musím ti strhnout body za tvůj kostýmek, protože máš doma jen 4 kabelky.. JUJDA!!!.. Já nemám doma ani jednu.. a taky se s tím dá žít. Stačí mi kapsy..
Pro boha lidi to mě skutečně chcete přivést do hrobu? Jestli ano, tak musím uznat, že vám to jde velmi dobře, jste v tom vážně dobří!!.. proč mi to děláte???? Stále se divím, že mě to ještě baví.. rozčilovat se.. že mi to za to stojí, proč to řeším.. stejně to nezměním.

9 názorů na “Pravda 3”

  1. Nova je prostě žumpa, kde se člověk pravdy nedobere, ani kdyby se v jejím obsahu potápěl. Sama se na ní už dlouho nedívám a uvažuju, že si změním email, abych nemusela číst titulky na Novinkách, protože to je to samé ve světle modrém. A poradila bych to i všem ostatním. Z nudy se dá dělat tolik lepších věcí. "Cestovat" po Google Earth, fotit komíny a dlažbu, učit se gruzínsky… no, to je člověku asi na nic, ale pořád lepší, než Nova. Někdy mi přijde, že tahle média jsou naprogramovaná, aby v člověku vyvolávala špatné pocity. Nebo možná jen pocity, které jdou zpeněžit.

  2. Na Novu se vůbec nedívám, neboť by mi vstávaly vlasy na hlavě nepřetržitě. Celkově se na televizi radši moc nedívám, protože přesně jak píšeš, je děsný co se teď všude děje. -.-

  3. [1]: O google earth.. jsem už mockrát slyšela, ale nikdy jsem to nezkusila.. hele to se musí nějak stáhnout že jo? A nemůže mi to zavirovat počítač?

  4. [2]: Jediné na co se koukám jsou filmy.. které si ale stáhnu na ulož.to a pak se na ně přes televizi koukám, protože většina filmů v televizním programu také stojí za nic.. jen občas dají něco normálnějšího… pře pár měsíci dávali Djanga a nedávno také Gatsbyho.. a jinak nic moc.. jo a ještě Sherlocka :D :-*

  5. [7]:Křičet.. to já bych mu nejraději jednu vrazila.. ale stejně by to nepomohlo.. nezmění se.. pokud sám nechce a já ho k tomu nedonutím, ale stejně to bude ve mně hlodat a vždy budu mít chuť ho předělat.

  6. (8) Supr člověk, narodil se bez končetin, zažil si spoustu ústrků a přesto rozdává naději a sílu do života nejen mladým lidem. Dovolím si dát odkaz: Jsou tam i krásná motivační videa

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *