Pláž – The Beach

Opět film s DiCapriem.. musím přiznat, že se mi líbí čím dál víc. Strašně mu přeji, aby konečně získal Oscara. V tomto filmu je mladší, jinak řečeno méně vyspělý, ale zase má víc svalů, čímž se to vyrušuje.
Zaujal mě námět filmu, kde je ráj, který se stane postupně peklem, protože si lidé chtějí ráj za každou cenu udržet… jak existenčně, tak i utajen a utajený musí být, aby mohl existovat a ti lidé, kteří tento ráj znají, jsou schopni udělat cokoliv, aby si ho udrželi a mohli v něm nadále žít. Jsou schopni i zabíjet a to je hrozné. I v malém počtu lidí, který v ráji je, jsou potíže.. hádky… nebezpečí.. žralok.. i ráj musí mít nějakou chybu… žralok, kerý pár lidí zabije a některým ukousne kus nohy (tyto záběry ve filmu jsem vynechala).
Dalším problémem a možná i horším jsou ženy.. neschody o ně. Myslím, že jediným způsobem, jak zabránit těmto šarvátkám je, aby žena nebyla ani s jedním chlapem a nebo musí jít do postele se všemi.. jiná možnost není a popravdě řečeno, bych volila druhou možnost, protože ráj je i o „nočním životě“. Podle mě ráj existuje pouze bez lidí, protože když se v ráji objeví lidé nastanou potíže. Vždy. To by tam člověk musel být sám, ale to by zase neměl „noční život“ a tím pádem by opět ráj nebyl rájem. A dva lidé bohatě stačí na problémy.. hádky atd.
V každé společnosti, také musí být vůdce a nějaká pravidla, což je na jednu stranu logické, ale zase slovo ráj už nemůže být použito v tom správném slova smyslu.
Rájem se to také nedá nazvat, protože jediné maso, co tam je, jsou ryby a těch se člověk časem přejí a já osobně je nejím skoro vůbec.. a nebo celkové schánění potravy již způsobuje určité starosti.. povinnosti.. stres.Zkrátka ráj možná ani neexistuje.

5 názorů na “Pláž – The Beach”

  1. Děkuji ti za zajímavý filmový tip, DiCapria mám taky ráda, hlavně po Velkém Gatsbym, tam mě dostal, protože Gatsby je má srdcovka jak a hlavně knižně, tak i filmově. 🙂

  2. [1]:Knížku jsem nečetla.. ale rozhodně až budu mít chvíli času.. mezi povinnou četbou a knížkami, které teď mám rozečtené a že jich je hodně.. nesnáším totiž čtení jedné knihy vždy čtu tak tři nebo čtyři.. zkrátka až bude čas.. rozhodně bude na řadě mezi prvními 😉

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *