Noc

Den i noc má své kouzlo.. ve dne je světlo, a když svítí ještě k tomu sluníčko je to úžasná kombinace. Hned mi zlepší náladu. Noc je ale také úžasná.. svou temnotou.. tajemností a zároveň je vše osvětlováno hvězdami, které jakoby nám ukazovaly naději, i když jsme ve tmě, i když máme v srdci tmu.. hvězdy nám dokazují, že i tato tma se dá zničit a lze jí zasáhnout paprsky naděje.. doufání. Je tu i měsíc, který nám dává zíroveň naději, ale také uvědomění si, že na tom nejsme tak mizerně, jak nám v danou chvíli připadá, protože on je na to ještě hůř. Je sám. Hvězdy mají společnice, ale on ne.. nemá nikoho komu by se svěřil se svým trápením, ale to je asi jeho osud. Na druhou stranu nebýt jeho, neměli by jsme tu příležitost si to uvědomit.
(500px.com)
Noc každý večer vše zahalí, vše uspí.. vše v tu chvíli počká na další den. Dává nám odpočinek a sílu do dalšího dne, který nemusí bát vždy, tak hezký.
Já osobně se také cejtím ve tmě bezpečněji.. obkloupuje mě ze všech stran jako náruč rodičů či jako měkoučká peřinka, ve kterí se tak hezky usíná a pak i sní celou dlouhou noc, která pak východem slunce ztratí svou moc a vše převezme na starost den a pak se celá proces opakuje znovu a znovu. Přijde nám to úplně samozřejmé, že to tak je. Ale co chladný severní a jižní pól? Tam je to jiné.. vůbec si to nedovedu představit.. měsíce nevidět slunce abýt pořád zahalen temnotou, která může být také znakem smrti a bolesti. A nebo naopak nevidět měsíce západ slunce.. nevidět měsíc, který nás poučuje svou samotou, aby jsme si vážili přátelství a rodiny. A také já ve dne nikdy nemohu usnout, i kkdyž na druhou stranu bych si byla nucena časem si zvyknout, protože nespat několik měsíců, to není v možnostech člověka. Mohla bych žít kdekoliv, ale zde asi ne a ještě k tomu všemu ta přííšerná zima. Ta je k nesnesení, nemyslíte?
Dlouho celé roky jsem občas přemýšlela, coje vlastně tma.. říkala jsme si, že je to prostě nic.. ale stejně jsem věděla, že to tak není a až teprve na gymnáziu jsem se to dozvěděla. 5ekl nám to jeden pan profesor.. TMA JE NEPŘÍTOMNOST SVĚTLA. Musím uznat, že tato definice mě naprosto dostala já si nad tím lámu hlavu takovou dobu a ono je to pak takto primitivní.. měla jsem z toho totální výtlem 😀 .. jak jsme mohla být tak hloupá, že mě toto nenapadlo? To do teď nechápu 😉

4 názory na “Noc”

  1. Miluju noc, miluju její tajemství, miluju čerty a Pekelníky :-D , no však víš, byla jsi na mé poslední básničce! ;-) Ty fotky, co tu máš, jsou přímo úúžasssnééé, díky za ně Žolando! :-)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *