Neboj se být svůj

V dnešní době být svůj je téměř nadlidský úkol. Okolo člověka je tolik pomluv tolik vjemů, že pomalu člověk ani neví jaký je. Kolem mě je tolik osob, kteří říkají takhle ne.. to není správné.. sice jsem si myslela na začátku že je, ale oni vám to tak vnutí, že o tom začnete pochybovat.. pomalu si myslet, že jste se zbláznili, že nepatříte do tohoto světa, když si myslíte takovou krávovinu, o které jste ale byli na začátku přesvědčeni. Byla jsem přesvědčená o některých věcech, ale když člověk poté slyší z mnoha stran, že je to jinak začne tomu věřit, i když k tomu nemá žádný jiný důvod, žádné argumenty, jen zkrátka od mnoha lidí slyšel, že takto ne. Nenechat se ovlivnit, mít svůj názor, svůj cíl a nenechat si v tom zabránit, je to nejtěžší v životě každého z nás, a proto někteří vzdají a začnou kopírovat ostatní.. nějaké celebrity či podobně, jen kvůli tomu, že chtějí zapadnout a nechtějí být odstrčeni a pomlouváni.

Já si ale myslím, že člověk nemůže do nekonečna něco předstírat, že ho to vyčerpává, každý den až se z toho může zhrotit. A proto nebojte se být sami sebou, i když je to někdy těžké. Člověk někdy ustoupí, zkrátka jen proto aby se nemusel hádat, aby se mohl v klidu začlenit, v klidu se bavit, ale i přesto by měl aspoň v myšlenkách trvat na svém a ne úplně změnit svůj názor, zkrátka si ho nechat pro sebe.
Někdy si připadám, že ani nevím jaká jsem.. okolo sebe jen vidím jaká bych měla být, na fotkách vidím, jaká jsem byla..ale přítomnost… ta jako by nebyla.
Poslední dobou se snažím co nejvíce o to, abych byla svá.. píši si své cíle.. a snažím se jich krok po krůčku dosáhnout.. cvičím, učím se o přírodě atd. U některých lidí nejsem oblíbená, ale já sebe ráda mám, cítím se šťastná… tak nějak naplněná. Klidná.. vím co v životě chci a snažím se toho držet.. zuby nehty. Na jednu stranu.. je to hrozně těžké, na druhou je to pro mě to nejcennější na světě.
Je fajn být sám sebou a neo se o to aspoň snažit.. tak to zkuste taky a uvíte časem.. třeba se poté budete cítit stejně jako já.. a budete se to poté také snažit nějak popsat, jako teď já.
Někteří lidi vás budou nenávidět, ale jen protože vy jste si zvolili svojí vlastní cestu, zatímco oni jdou cestou, kterou jim určil někdo jiný a jim samotným se nelíbí.. závidí, že vy jste měli sílu, zatímco oni byli slabí. Ty lidé, kteří si vásale oblíbí.. to budou skutení přátelé, nemusíte se před nimi přetvařovat, zkrátka vás mají rádi skutečně takovou jací jste a takvé přátelství je to nejlepší 😉
Nebojte se být sami sebou.. vyplatí se to!!
Citát z facebooku k zamyšlení na závěr.. a myslím, že se k tomuto tématu celkem hodí 😉

4 názory na “Neboj se být svůj”

  1. [2]: A přesně to mělo být účelem. Není nic špatného na tom změnit názor, ale mělo by to mít nějaký důvod a ne ten, že to někdo povídal.. každý máme svůj mozek, tak by jsme ho měli používat a ne být tak příšerně líní, protože pak se to obrací proti nám.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *