Letiště

Nedávno jsme vyměnili s rodinou přírodu za civilizaci a tak jsme skončili na Ruzyňském letišti na takové vyhlídce, kde jsme se koukali, jak letadla vzlétávají, a nebo jak je opouští cestující. Na letišti jsem už jednou byla se školou a byl to tak silný zážitek, že si to pamatuji do teď. Zkrátka nás šacovali.. bylo mi tak deset a oni projíždí můj baťůžek, jak kdybych tam měla mít atomovku.. musela jsem pít vodu z flašky, jestli náhodou není otrávená či co já vím a potom mi v baťohu pod skenem ještě našli shnilou broskev.. hups.. byl to skutečně divný pocit.. tentokrát se nic takového nedělo.. ale stejně jsem se tam cítila jako ve stísněném prostoru, i když je to tam skutečně giga.. všude samý policajt až jsem se bála, že se člověk špatně zatváří či pohne a ten magor ho odstřelí jen tak pro jistotu.
Překvapilo mě, jak málo tam bylo lidí. Letiště je tak obrovské, že se to tam zkrátka rozprostřelo. A teď už konečně k fotkám.. zde jsou…
Letadla jsou obrovská, ale když si představím tu výšku, ve které létají divím se, že je vůbec na nebi vidíme..
Mám tu fotku, kterou jsem zaměřila na to, jak obrovské je parkovací místo pro letadla.. kolik půdy zabírá.. a je to skutečně hodně..
Ještě nikdy jsem neletěla letadlem a potom co jsem viděla na Prima Zoomu letecké katastrofy.. už jenom to pomyšlení, že bych si měla do letadla sednout a mám strach. Já vím, že můžu spíš umřít v autě, ale tam jde o to, že autem jezdím často, a tak jsem na to zvyklá a to riziko si neuvědomuji a také se nekoukám na bouračky aut a když tak jen v nějakém filmu, kde je to jen jako.. což právě ty letecké katastrofy jsou podle skutečnosti.
Na závěrem bych se chtěla ještě vyjádřit k názvu.. který se mi naprosto hnusí, ale přesto ho zde zmíním.. Letiště Václava Havla.. roky se toto letiště jmenovalo Ruzyňské a pak přijde nějaký blbeček a řekne si, že ho přejmenuje po politikovi.. přepsat všechny názvy atd.. vždyť to stojí šílené peníze.. a proč pro boha.. vždyť je to úplně jedno, jak se letiště jmenuje a už tuplem mi přijde debilní.. zrovna tohle jméno.. politik jako vážně.. skvělý způsob jak někomu zalézt do pr.. je to ubohý.. a nejhorší na tom je právě ta cena.. je mi z toho zle.. všichni byli zvyklí na starý název a teď tomu mám najednou začít říkat jinak.. proč pro boha.. ani mě nehne, pro mě to bude navždy Ruzyňské letiště a nikdo mě nedonutí říkat něco jiného.
Letí…

4 názory na “Letiště”

  1. Předposlední snímek je moc pěkný, takový minimalistický. Úplně jsem si vybavila naši cestu do Tuniska před čtyřmi lety při pohledu na to letadlo. 🙂

  2. [2]: Přesně tak.. ať si říká kdo chce co chce pro mě člověk, co se dobrovolně angažuje v politice musí být hajzl a nebo aspoň není normální.. protože normální člověk by na to neměl žaludek okrádat lidi atd.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *