Film: Záchranáři

Poprvé jsem tento film viděla asi před týdnem.. moc se mi líbil.. dojemný začátek, kdy hlavní hrdina přijde o své přátele.. o ty které měl rád a pak se s tím snaží žít.. obviňuje sám sebe z jejich smrti a zároveň se ptá proč zrovna on přežil.. ale tato otázka nemá smysl, protože se to prostě takto stalo. Protože už nemůže dělat dále svou práci.. práci záchranáře.. začne učit mladé, aby po pár měsících mohli zachraňovat životy tak jako on.. v tom mu přijde do života mladík, který také při nehodě přišel o své přátele a obviňuje sám sebe a s jejich smrtí se nedokáže smířit. Tento mladík je nejlepším žákem, které učí a po pár měsících se z něho stane jeden z nejlepších záchranářů.
Pak přestane už být velitel velitelem, ale místo toho jsou kolegové a zachraňují lidi. Velitel však při jedné záchraně selže, protože se mu vybaví minulost. Naštěstí vše dobře přežije a všichni přežijí. On se však poté rozhodne odejít z tohoto zaměstnání, protože se bojí, že znovu zklame a nejen ostatní, ale hlavně sám sebe a také by to příště nemuselo dopadnout dobře a mohl by někdo zemřít.
Mladík pak zachraňuje lidi sám.. objeví se na jedné lodi, která se má brzy potopit a on se snaží zachránit celou posádku. Když se dostanou všichni kromě kapitána do vrtulníku, on se má do vrtulníku také vrátit, ale on to odmítne, protože chce zachránit kapitána, kterému se v podpalubí zasekla noha. Vrtulníku dochází benzín a proto se musí vrátit, záchranář tam zůstane s kapitánem sám. Velitel, kterému to nedá, sleduje, co záchranář dělá, i když se mu nechce nakonec se mu vydá na pomoct. Záchranář mezitím vyprostí kapitánovi nohu, ale ten se pak praští do hlavy a ještě k tomu ho zavalí spousta věcí a na místě zemře. Záchranář se ho pokouší resuscitovat, mezitím se mu zabouchnou dveře. Je v pasti, pak se ještě začne místo plnit vodou. Velitel mezitím doletí na místo, pak se spustí na loď a i když má hrozný strach, že se mu znovu začnou vybavovat jeho vzpomínky je pevně rozhodnut, že svému bývalému žákovi pomůže. Když se celá místnost zaplní vodou, v tu chvíli se veliteli podaří otevřít dveře. Pak se snaží, co nejrychleji dostat do vrtulníku, když už jsou oba na laně, které je má vytáhnout na horu, lano začne povolovat. Velitel ví, že je lano neudrží a proto se odpoutá od lana. Když padá žák ho chytne za ruku a drží ho jen konečky prstů.. řekne, že ho nepustí a velitel řekne: „Já vím.“ Sundá si rukavici a z 30 metrů spadne do vody.. hned zemřel.
Děj je ještě složitější, ale co se týče toho dojemného, tak to je rozhodně toto. Je to úžasný příběh o životě, smrti a i lásce. Přiznám se… brečela jsem.. asi jsem pitomá.. proč brečet, když vím, že je to jen jako, že ve skutečnosti tento herec žije.

8 názorů na “Film: Záchranáři”

  1. Škoda že jsem tento film také neviděla, ale podle toho co tu píšeš musel být dost napínavý a zajímavý. Jinak zajímavý článek ;-)

  2. Škoda že jsem tento film také neviděla, ale podle toho co tu píšeš musel být dost napínavý a zajímavý. Jinak zajímavý článek ;-)

  3. Já bych byla napnutá…. :D Teď se ale na filmy moc nedívám, spíš se dívám na zahraniční youtubery, abych si zlepšila jazykové znalosti 🙂

  4. Já bych byla napnutá…. :D Teď se ale na filmy moc nedívám, spíš se dívám na zahraniční youtubery, abych si zlepšila jazykové znalosti 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *