Film: Nespoutaný Django

Tento film jsem poprvé viděla asi před půl rokem a od té doby jsem ho viděla snad stokrát.. je to úžasný film. Je hrozně vtipný.. hlavně asi tak první polovina filmu.. no a pak je tu jedna trošku horší zpráva, je to dosti brutální film.. hlavně ta druhá část.. je tam spousta a spousta kečupu, vše je červený.. je to vážně vtipný, ale ta druhá část je brutální trochu jinak.. to není vtipný, ale skutečně bolestivý a rozhodně ne zábava.. zde si vše okamžitě představíte na sobě a vězte, že to není příjemný pocit. Ono když si na sobě představíte, jak vám do tváře vypalují písmeno R a nebo vás bičují či dokonce si představíte, jak vás trhají psi, tak to není úplně hezký obrázek.. ale i přes tyto brutální věci.. je to úžasný film. Je to také i dosti poučný film.. co se týče otroctví a dalších nesmyslných věcí, které existují na tomto světě.. rasismus.. násilí, štěstí, láska, ale zároveň i bolest a smrt. To vše je v tomto filmu. Doporučuji však některé pasáže přeskočit, protože by jste potom nemuseli mít úplně pěkné sny. Věřte mi a udělejte, co vám říkám.. jinak jsou špatné sny skoro jisté.
Film rozhodně nepatří mezi nejznámější, protože pojednává pravdivě o hlouposti rasismu a všech věcí okolo..vzhledem k tom, že teď lezeme do prdele Američanům a to jsou celkem často rasisti.. nebo jiní týpci, které zrovna nemusím.. tak není tento film známý.. protože známost tohoto filmu by se jistě tomuto státu nelíbila a to je možná i další důvod, proč se mi tento film líbí.. mám ráda pravdu o věcech, o kterých politici neradi mluví, na které neradi upozorňují a snaží se je zamést pod kobereček, zamaskovat je a dělat, že neexistují. Když film nedávají v televizi či se ho jinak snaží zamaskovat.. podle toho poznám film, který je pro mě určen a tyto filmy mám nejraději protože říkají pravdu o tomto zkaženém světě plném nenávisti.. zloby, pomluv a kde vládnou jen peníze, ten kdo jich má víc vyhrává.
Chtěla bych se ale vrátit zpět k filmu a to proto, že vám chci ještě o něco více přiblížit, proč se mi tento film tolik líbí. Těch příčin je hned několik, ale jedna z těch mnoha příčin je nejdůležitější a to tato. Protože žijeme v Evropě, kde má nyní velký vliv Amerika, jak jsem říkala lezeme jí do prdele, nyní se považují jako ti špatní Němci, to oni udělali spoustu špatných věcí.. jsou to rasisti, dali téměř všechny Židy do koncentračních táborů.. poslali je na smrt, o tom se mluví, ale tento film ukazuje i druhou stranu této věci. Je pravda, co udělali Němci, ale také je pravda, že ne všichni byli takový.. všichni byli hozeni do stejného pytle, ale to by se nemělo dělat a to nikdy. V tomto filmu vystupuje jeden muž, má téměř hlavní roli, je to doktor – zubař, ale tím se už neživí, je to nyní lovec lidí.. zabíjí ty zlé a dostává za to peníze, ale to také není ta nejdůležitější věc na jeho povaze.. nejdůležitější je to, že je Němec, ale ne takový jak si ho možná někteří představí.. on není rasista.. hnusí se mu to.. nezabíjí ty, kteří jsou „jiní“, ale ty co něco provedli. Když potřebuje Djanga, aby mu pomohl.. on jako černoch.. otrok je povinen mu pomoct dát, ale Němec se cítí provinile, cítí, že když si Djanga najme, že za něj od té doby má zodpovědnost, protože je hodný, i když je Němec. Namísto toho, pak zde hrají ti zloduši.. jsou to běloši.. Američané.. ti kterým lezeme do prdele jsou ještě horší než Němci.
Němci ty umožnili Židům vcelku rychlou smrt.. strčili je do plynu a tam se udusili, ale Američané.. to oni jsou schopni člověka umlátit k smrti bičem.. to tváře ženě, dívce vypálit R, nechat černocha, aby ho roztrhali psi jen kvůli tomu, že nechce zápasit na život a na smrt pro zábavu bílým. Jednu ženu chtěli zbičovat jen kvůli tomu, že rozbila vajíčka.. kdybych měla spočítat kolikrát jsem rozbila vajíčka či něco jiného asi už bych nežila.. byla bych ubičovaná už dávno.. naštěstí tato žena měla štěstí, protože jí zachrání Django, ale to byla jen výjimka. Američané nejsou svatoušci, tak proč jim tak podlejzáme, to jsme skutečně tak zkažená společnost, to jsme skutečně tak hrozní.. nesnáším se za to, že jsem člověk a ještě víc za to, že jsem běloch, ale co nedělám, jak se člověk narodí si nevybírá. Stejně tohle asi v životě nepochopím.. proč jsou všichni, proč jsou do prdele všichni pořád na sebe tak hnusný, proč po sobě pořád tak jdou? Vždyť je to nelogický. Proč to tak musí být?
V tomto filmu je srovnání Němců.. Američanů a otroků a to se mi na tom líbí, proto mám tento film tolik ráda. Někdy si říkám, že tento film by mohl být o něco méně brutální, že by nemuseli ukazovat až tak moc PRAVDU, protože je skutečně nechutná, ale pak si řeknu, že je to vlastně dobře, protože by to jinak člověk nepochopil a nebo by se to snažil nevidět.. ignorovat. Těm kteří mají svojí hlavu a nelezou Američanům do prdele tak rozhodně těm můžu tento film doporučit a ti kteří Američanům do prdele lezou, tak ti ať se na tento film podívají taky, aby věděli, že Američané rozhodně nejsou svatoušci.

1 názor na “Film: Nespoutaný Django”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *