Barevné kapičky

V pátek jsem byla opět na fotokroužku a tentokrát jsme fotily kapky.. vůbec mi to nešlo.. zaostřit na kapky je hrozně těžké a nakonec to dopadlo tak, že z asi pětiset snímků byly všechny rozmazané.. a tak jsem si to zkusila doma sama.. měla jsem na to víc času a mohla jsem si to dělat podle sebe a musím uznat, že to dopadlo mnohem lépe než předtím. Musím uznat, že focení kapek je asi ta nejtěžší věc, co jsem zatím fotila.. zaostření, zachycení kapky v letu, v jedné ruce celkem těžký foťák a druhou rukou kapat.. to dá celkem fušku, ale myslím, že výsledek stojí za to.
Na úvod běžné letící kapky.. pouze jsou obarveny, aby byly lépe vidět na bílém pozadí 😉
Zde není samotná letící kapka ani její dopad na hladinu.. ale jen krásné vlnky co zanechala.. musím uznat, že někdy se mi líbí vlnky více než samotné kapky a u této fotky to platí dvojnásob.. jednoduché, ale krásné…
Zde už je odražená kapka od hladiny.. připomíná mi štíhlou tančící dívku
Tato fotka mě velmi zaujala tím, že zde není jediná vlnka.. klidná hladina jako na rybníce a nad ní se vznáší kapka, která tento klid brzy naruší..
Jediné co mi na této fotce vadí je barva té kapky.. její horní část má totiž divnou barvu a vůbec netuším proč..
Na závěr dvě velmi zvláštní fotky.. na této jsou velké vlny čerstvě po dopadu a uprostřed těch vln jsou malé lesklé kapičky, které brzy velikost vln ještě zvětší.
A tato fotka je také velmi zvláštní, bohužel to na ní není úplně dobře vidět, ale zachytila jsem přesně ten moment, kdy kapka narazila na hladinu.. nestihla se ještě rozpadnout a splynout se zbytkem vody ve skleničce. Jakoby proráží povrchové napětí.. nevím jak to přesně popsat, ale je to úžasné.
A to je pro dnešek vše.. doufám, že se vám fotky líbí, tak jako mě.. fascinují mě tyto fotky, protože zachycují to, co lidské oko nedokáže.. odkrývají.. nový.. krásný svět.
Na internetu jsem se dočetla, že vznikají zajímavé kapičky ještě s mlékem, protože má jinou hustotu.. doufám, že si brzy najdu čas a uvidím, jestli se budou skutečně kapky lišit.. oproti obarvené vodě 😉

26 názorů na “Barevné kapičky”

  1. Ty fotky jsou nádherné, jakýmsi způsobem mě ukolidňují. V té předposlední fotce vidím osobu v lavoru. Fantazie někdy umí opravdu vykouzlit zajimavé představy.

  2. fotky jsou moc krásné, také bych ráda jednou se naučila fotit jako profík, ale při mém plně vytíženém zaměstnání jedině, že bych fotila v nemocnici :D

  3. [15]: Není to zas tak složité se naučit fotit.. zvláště v dnešní době.. fotek můžeš nafotit tisíce dříve si člověk musel dát záležet na každém snímku ale teď.. když uděláš chybu nic se neděje, ale i tak se z chyby musíš poučit jinak se zlepšovat nebudeš.. a také je dobré youtube.. to je všemocné :D

  4. [18]: Exif je historie fotky, to znamená clonu, čas, ISO. Takže když se někdo ptá na exif znamená to, že chce vědět s jakou clonou, časem a ISO jsi pracovala. To vám neřekli na tom fotokurzu co jsou základní pojmy ve fotografii?

  5. [19]:Tak třeba řekli akorát si to nepamatuju.. nepovažuju to za důležitý… každopádně díky za obohacení.. teď už si to jistě budu pamatovat 😉

  6. Díky, tak je to O.K. No a co se týče té (ne)důležitosti, docela se mýlíš. Tohle jsou věci, které dobrý fotograf vede v patrnosti. Ať už proto aby se vyvaroval bezúčelného cvakání obrázků s tím, že je to digitál, tak to smažu. Tohle ti pomáhá v tom, když chceš udělat podobný snímek tak nemusíš právě pořád cvakat dokud se ti to nepodaří. Podíváš se na exif a jen můžeš lehce poupravit clonu nebo čas.

  7. [21]: Takhle jsem to ale nemyslela.. já jsem měla namysli, že se obejdu bez slova exif.. prostě se zeptám jinými slovy.. na parametry.. nebo přímo na čas, clonu a ISO.. nebo tak něco.. a nemusím vědět tenhle "vědecký" název

  8. Tak pokud si to fotila v nějaké místnosti, a při kurzu, předpokládám že s bleskem i možná s nějakou odrazovou deskou….. protože kdyby to bylo focené venku, vypadalo by to trochu onačeji. ;-)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *