Krvavý diamant

Včera jsem náhodně narazila na tento film, kde v hlavních rolích hraje Leonardo DiCaprio.. musím uznat, že se mi celkem líbí a má pěkný břicho 😀 no a tak jsem se rozhodla, že si tento film stáhnu a večer, místo těch blbostí, co dávají v televizi, že se juknu na toto.
Musím přiznat, že jsem viděla už i lepší filmy, ale rozhodně nechci říct, že tento film byl špatný, každopádně mým nejoblíbenějším se nestal. To však nemění nic na to, že rozhodně stojí se na tento film podívat.
Na tomto filmu je zde vysvětlena opět hloupost lidí.. jak jsou schopni vraždit kvůli penězům. A o co v tomto filmu přibližně jde?
Černoch, kterého vidíte na obrázku, přijde kvůli válce o svou rodinu. Na začátku filmu vtrhnou do jeho vesnice a začnou všechny zabíjet. On se pokusí zachránit svou rodinu, které se sice podaří utéci, ale jeho při tom chytí a udělají z něho otroka, který má hledat diamanty. Jemu se zázrakem podaří jeden velký diamant zahrabat do země a tím ho schovat. Nebudu dál zabíhat do děje, zkrátka Leonardo DiCaprio se to dozví a udělá z černochem dohodu, že mu pomůže najít rodinu a na oplátku chce ten diamant. Rodinu se podaří najít v uprchlickém táboře, ale jen manželku a dvě děti, protože jeho syna zajali zločinci a snaží se z něj vychovat vojáka.. vraha, který je schopen zabít vše, co mu přijde do cesty. Kluka se poté také podaří zachránit, ale on si už nepamatuje svého otce a chce ho zastřelit.. ten mu, ale začne popisovat jeho dětství.. jeho psa.. to jak má rád školu.. kluk si pak nakonec vzpomene a vše dobře dopadne.. pro zatím.. Když poté vyhrabou ze země diamant.. je při přestřelce DiCaprio postřelen. Černoch se ho snaží táhnout, deset kilometrů do kopce, kde na ně čeká letadlo, které je má z toho zmatku odvést. DiCaprio však už nemůže a tak dá černochovi diamant a řekne mu ať ho prodá, ať sám odletí se svým synem letadlem a jeho tam nechá.
Černoch pak svůj diamant prodá, dostane hromadu peněz a k tomu to nejcenější rodinu, kterou za peníze propustili z uprchlického tábora.
A co dělá na obrázku ta žena.. je reportérkou, která píše různé články o této africké krizi do novin a doufá, že to pomůže.. seznámí se s DiCapriem a ten jí prozradí, jak to celé funguje.. jak se diamanty pašují pryč ze země.. je to zdlouhaví proces.. každopádně závěrem tohoto procesuje to.. že diamant dají do trezoru spolu s ostatními diamanty.. dají ho mimo trh, aby diamant neztrácel na hodnotě a byl pořád drahý a těžko k dostání.. zkrátka jde jen o peníze.Tolik lidí zemře a jen kvůli tomu, aby mohl být nějaký šutr dán do trezoru.. nechápu a nikdy nepochopím.
No a syn toho kluka, jak se může nechat předělat na vraha.. zdrogujího, donutí ho zabíjet kohokoliv, kdo se mu dostane na dostřel.. vymydlí mu mozek, že se to má dělat.. udělají z něho vraždící ovci, kterou pak přidají do stáda a on je pak schopen pomalu zabít i svého vlastního otce. Drogy.. další věc na které se hrozně moc bohatne… drogy, zbraně a diamanty.. když válčí dvě strany.. třetí ta se směje.. dodává zbraně na obě strany a její to úplně jedno.. naopak ještě to podporuje, jen ať válčí.. tak vydělám ještě víc peněz, ještě víc zbraní a drog prodám, jen ať se hezky pozabíjejí, mně je to fuk.. pro peníze udělám vše.
Všem je jedno, že při tom zemřou i nevinní lidé.. ženy i děti.. a ti kteří nezemřou, tak mají sakra velké štěstí.. zmatek, krev, smrt.. to všechno způsobují peníze. Ale proč to děláme? Vždyť to jsou jen kusy papíru.. když se neurodí.. tak nám budou peníze k ničemu.. možná jen na utření zadnice.. místo toaletního papíru.. velmi důležité využití.. zabít tunu lidí, abych si pak mohla utřít posr**** prd**. Vždyť je to nelogický, nebo se snad pletu?

5 názorů na “Krvavý diamant”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *