Kara Sevda

Jako vždy když jsem nemocná tak i teď se koukám na nějaký seriál. Tentokrát je to romantický seriál jménem Kara Sevda. Asi si budete myslet, že jsem blázen, ale tento seriál není ještě přeložený ani do angličtiny ani do češtiny, a proto se na něj musím koukat v originále čili v turečtině 😀 Na začátku jsem nerozuměla ani slovo, ale začala jsem si vypisovat slova, která jsem časem pochopila z toho, jak se osoby tvářily atd. A nyní jich znám už asi padesát.. bacha na mě jsem fakt dobrá 😀
Tento příběh je něco podobného jako Romeo a Julie.. zkrátka dva zamilovaní, kteří nemohou být spolu. Protože by toto téma samo o sobě bylo nudné, je zde přidáno mnoho zápletek. Vše se odehrává v Istanbulu.. ve 21. století.. proto nechybí.. dramatické scény, kde hrozí, že se někdo z rozrušení vybourá v autě.. či na sebe při boji o ženckou míří zbraněmi.. bodají s noži atd. Zkrátka taková typická romantická blbost.. spousta dramatické hudby.. občas si dají pěstí atd. Zároveň ale také spousta slz a to nejen žen.. i muži pláčou, touží po svým milovaných.. a jsou dojati i z mnoha jiných příčin.. zkrátka se člověk nenudí.

Sice tomu nerozumím, ale koukat se na to dá i tak.. člověk spoustu věcí pochopí.. z tváří herců.. podle hudby atd. A když něco nepochopím hned, časem rozhodně ano.
No a proč jsem se na to vlastně začala koukat, protože hlavní postava.. je děsně sexy.. zkrátka jestli vám nevadí, že nebudete rozumět rozhovorům a vystačíte si s tím, že celkově rozumíte ději.. a chcete se koukat na toho děsně sexy chlapa, co každou chvíli brečí pro svou milou.. rozhodně se na to koukněte.. a nebo si můžete počkat než to přeloží, ale myslím, že to ještě nějaký ten pátek potrvá. Každopádně jestli se nechcete koukat na nic v turečtině.. můžete se kouknout na jiné seriály, které již v češtině jsou.. jde v nich samozřejmě také o lásku a spoustu dramatu kolem.
Prvním z nich je Velkolepé století.. seriál se odehrává v 16. století.. v harému, kde se ženy přou o sultána.. stručně řečeno.. protože zde se jedná i o spoustu jiných věcí.
A druhý seriál.. také v češtině se jmenuje Tisíc a jedna noc.. Hlavní postavou je Onur, který se vyspí za peníze se ženou, která je potřebuje pro svého nemocného syna.. Onur to ale neví.. pak se to dozví.. zamilují se do sebe, i když to působí zvláštně. Žena „se zamiluje do svého kata“, i když myslí na hříšnou noc.. táhne je to k sobě.. a nakonec vše skončí happyendem, jak jinak, že!? 😀 I zde se odehrává i spousta jiných věcí okolo, ale toto je ten základ. 😉
A nyní jak jsou všechny seriály spolu propojeny.. v seriálu Kara Sevda hraje stejný herec jako ve Velkolepém století až na to, že ve druhém seriálu nemá hlavní roli.
V seriálu Velkolepé století se jmenuje Malkocoglu Bali Bey, hraje zde věrného ochránce sultána.. a děsně sexy způsobem zabíjí lidi 😀
No a v seriálu Kara Sevda hraje tedy hlavní postavu a jmenuje se Kemal Soydere.. jinak oficiální jméno tohoto pro mě sexy týpka je Burak Özçivit
No a Tisíc a jedna noc je propojeno také s Velkolepým století. Zde má stejný herec hlavní roli… hrozně se mi líbí jeho oči.. když jsou rozzuřené.. úplně se zabodávají člověku do těla.
Asi tak nějak.. se zapichují.. i když tohle není ještě úplně ono.. to by jste zkrátka museli vidět přímo.
No a to je vše.. z tohoto článku to asi úplně nevyplývá, protože jsem to hodně odlehčila, ale tyto seriály jsou skutečně úžasné… mně osobně se asi nejvíce líbí Velkolepé století, protože je zde nejlepší hudba, která všechny scény dokonale umocňuje.
A to je vše… zase někdy příště.. až budu mít náladu na psaní.. sama jsem zvědavá, kdy to bude 😀

3 názory na “Kara Sevda”

  1. První seriál neznám. Ten druhý velkolepé století jsem sledovala. Je výpravný seriál. Před časem jsem se dostala k seriálu Boj o trůny a ten mne vtáhl ještě více. Už je 6. série. :-)

  2. Pingback: Pravidla Sloního snu – Sloní sen

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *