Čas

Můj další článek s několika, podle mého názoru úžasnými, citáty je tentokrát na téma čas.
Toto téma je velice zvláštní, protože se nejdříve musíme zamyslet, co to vlastně ten čas je..vždyť je to vlastně něco, co si lidé vymysleli, aby věděli např. kde se mají sejít a bylo by asi divné, kdyby jeden z nich přišel na dané místo ráno a jiný zase pozdě večer..a tak jsme si vymysleli čas..podle, kterého se teď řídíme..ale co kdyby jsme čas zrušili..na celém světě by jsme zničili hodiny..jaké by to asi bylo..podle mého názoru celkem fajn nemuseli bychom si hlavu lámat všelijakými nesmysli..prostě by jsme žili tady a teď.. bez všech problémů.
A zde konečně několik citátů 😉
Rány v srdci, i když se časem zahojí, jsou na člověku po celý život znatelné.

Jsme podřízení času. Čas velí: VPŘED!

Krátký a nenávratný je pro všechny čas života.
Čas je cosi jako řeka událostí a dravý proud. Neboť sotvaže se co objeví, už to uchvátí a už přináší něco jiného, co také odnese.

Čas zbavuje lidi bolesti.
Co je největší ztrátou času? Počítat hodiny.
Kdo zlému pomáhá, ten časem lituje.
Kdo má čas, má život.

5 názorů na “Čas”

  1. Zajímavé,já si nedovedu svět bez hodin představit, vždyť už od nepaměti se lidé orientovali podle slunce a měsíce, aby měli nějakou představu a jsem ráda, že se nyní z pohodlí domova podávám, kolik je čas. Podle mého názoru, bychom se bez počítání času neobešli, ze světa by se stal jeden velký chaos….

  2. Možná ze začátku by byl zmatek, ale časem by jsme si všichni zvykli..teď je těžké si představit žít bez času ale před strašně dlouho dobou kdy čas ještě nebyl tak si lidi ani neuvědomovali, že jsou bez času a tím pádem jim bylo jedno, že není..je to trochu asi nesrozumitelné ale nevím jak jinak to napsat..prostě když dříve čas nebyl a lidi nevěděli že něco takového existuje tak jim bylo jedno, že to není.[1]:

  3. [2]: Já si právě myslím, že čas byl vždycky. Možná ne na hodiny a minuty, ale i pravěcí lidé chodili lovit za "úsvitu" nebo za "stmívání" chodili domů. Možná jen každá chápeme čas jinak a já myslím, že na tom není nic špatného. Ale čas tady vždycky byl, možná ne, že se sejdeme v tři odpoledne, ale třeba za tři dny po úplňku.

  4. Toto já právě jako čas nepovažuji je přeci jasné, že nemohli lovit v noci, když nic neviděli. A s tím úplňkem..dřív lidé přeci ani nevěděli, že je nějaký úplněk a že se tento jev pravidelně opakuje, takže tím pádem se podle toho nemohli orientovat.[3]:

  5. [4]: Možná nevěděli, že se to bude opakovat, ale poznali, že je měsíc celý nebo jen polovina. Tak jsem to původně myslela…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *