Bible aneb co si myslím o náboženství

Možná jste si všimli, že poslední dobou prožívám dosti hektické období, a proto jen občas napíšu pár řádek a většinou zveřejním hlavně fotky. Je to už nějaký ten měsíc, co jsem psala o Jarním Arachne, jak to bylo úžasné.
Velkou část prázdnin jsem strávila na chatě a pak jsem odjela směrem na sever naší republiky tentokrát na Letní Arachne. Miluju ty lidi, konečně mohu říct, že mám skutečné přátele, dříve jsem v podstatě ani nevěděla, co to slovo „Přátelství“ znamená.. teď už to vím a jsem za to neskonale všem vděčná.. za to, že je mám a mohu s nimi trávit aspoň občas čas. O těchto lidech ale nyní psát nechci. Ještě před létem jsem byla ještě na jedné akci, kde jsem poznala též spoustu zajímavých lidí. Byla jsem v Bílých Karpatech. Nádherné místo. Ale ani o tomto nechci psát. Chci psát o náboženství, konkrétně o křesťanství. Dřív, kdo věřil v Boha, byl pro mě cvok, nechápala jsem to. Zkrátka jsem si představovala starého člověka s bílými vousy, jak sedí nad námi na mráčku a hraje si s námi jako s loutkami. Nechápala jsem, jak někdo může věřit v něco tak neuvěřitelně nepravděpodobného, jako byla právě tato moje dětská představa.

Hodně lidí si trvá na svých debilních názorech.. stojí si za nimi za každou cenu a nejsou schopni přijmout jiný názor, natožpak ten svůj názor změnit. Zkrátka moc práce. člověk musí myslet, namáhat si hlavu. Možná to teď bude znít sebestředně, ale já jsem se nikdy nebránila cizím názorům.. ano říkala jsem si tohle je 3,14čovina, ale i tak jsem si názor vyslechla, protože jedině poté mohu dotyčnou osobu pochopit a přiblížit se jí.. až teprve tehdy, když vím, jak se dívá na svět.. z jakého úhlu. A proto i když mi to přišlo debilní, vyslechla jsem si v Bílých Karpatech diskuzi na téma „Bůh“. Byla jsem zvědavá, proč i moji přátelé.. lidi, které považuji za inteligentní, kteří mají všech pět pohromadě mohou věřit v „blbečka na mráčku“.
Musím se přiznat, že až do teď ne úplně vše chápu, ale hodně mi to otevřelo oči a změnilo můj názor na věc. Když jsem si diskuzi vyslechla. Jen poslouchala, jak se spolu o tom baví. Uvědomila jsem si, že oni nevěří v „blbečka na mráčku“, ale zkrátka v něco, co přesahuje jejich myšlení.. jedna osůbka řekla, že si představuje Boha jako něco, co je tak abstraktní, až je to konkrétní. Uvědomila jsem si, že věří v něco, co je „za vesmírem“, zároveň všude kolem nich. Věří v něco, o čem si myslí, že když se k tomu budou snažit přiblížit.. duševně přiblížit.. obohatí je to.. udělá to z nich lepší lidi. Došlo mi, že v něco věřit, ať je to cokoliv (protože každý z nich si Boha představuje trochu jinak), není jednoduché, protože vám to ovlivňuje následně každou vteřinu vašeho bytí. Abych to uvedla na pravou míru, oni se nechovají, tak aby Bohu zalezli do zadku.. chovají se přirozeně a snaží se myšlenkově sami dospět k tomu, že některé věci jsou špatné a pak je přestanou dělat. Nedělají to, že by slepě poslouchali Boha, protože to je hloupost.. oni zkrátka myslí, přemýšlí a tím se obohacují a dostávají k Bohu blíže.
Zkrátka jsem si uvědomila, že to vůbec není hloupé věřit v Boha, ale záleží na tom, jakou formou v něho věříte, jestli slepě už od dětství, protože jsou věřící rodiče.. a pak skutečně děláte věci, které mi přijdou debilní.. mluvíte slušně, potichu.. stále se omezujete.. potichu se smějete kravinám a jste nudní a i vy samy se nudíte, ale nejste schopni z tohoto stádia vylézt. A nebo věříte.. skutečně věříte.. a to ne díky rodičům, ale sami jste k tomu dospěli svými myšlenkovými pochody.. a víte, že Bůh po vás nechce, abyste se omezovali v tom jací jste.. proto mluvíte sprostě, když chcete a myslíte, že je to vhodné.. smějete se, užíváte si života a stále přemýšlíte, dospíváte víc a víc a tím se k Bohu přibližujete.
Věřit ve vyšší moc, která přesahuje naše chápání.. to dokáži pochopit.. každý v něco věří i já.. a možná právě v něco takového.. nechápu však stále jedno a to některé hlouposti v Bibli typu „Budiž světlo“ nebo neposkvrněné početí Panny Marie. Prostě promiňte, ale v tyhle 3,14čoviny zkrátka věřit nemohu. Možná dělám chybu v tom, že to beru doslovně.. možná se to má brát jen jako přirovnání.. jen jako něco nad čím se máme zamyslet. Nevím.
A teď konečně k té Bibli.. poté co jsem si vyslechla tuto děsně zajímavou diskuzi, která mě přinutila se nad touto celosvětovou otázkou zamyslet, jsem zašla do knihovny a půjčila si Bibli.. tu knížku, kterou jsem předtím opovrhovala, která se mi hnusila, tím jak je psaná toporným jazykem a je dlouhá jak něco. Začala jsem si číst některé pasáže a musím uznat, že některé se mi líbili. Například: Ježíš a hříšnice v domě farizeově či Láska nejvyšším darem a co se týče žalmů, vyhrál u mě Žalm 38. Na druhou stranu čím více jsem Bibli pročítala, tím více mi přišlo, že Bůh je šíleně sebestředný.. přišlo mi to.. takhle nebo takhle mi zalezte do zadku a já potom vyslyším vaše modlitby.
Zkrátka rozhodně mě ta diskuze obohatila.. donutila mě udělat si vlastní názor a to nejen na křesťanství, ale i všechny ostatní náboženství.. možná časem nahlédnu i do Koránu či do textů, které napsal Buddha atd. Na druhou stranu ale věřící, který věří v „Budiž světlo“ ze mě nebude.
Potvrdilo se mi, že by člověk skutečně nikdy neměl říkat nikdy. Říkala jsem si, nikdy nebudu věřit v Boha, číst Bibli a pak najednou poznám pár šíleně zajímavých lidí a zjistím, že věřit v Boha není kravina a Bible, i když je strašně dlouhá a mnohdy pro mě nudná, má taky něco do sebe. Zjistila jsem, že je skutečně dobré mít otevřenou hlavu úplně ke všemu a držet se přísloví, které jsem nikdy neměla moc v oblibě a tím je: „Nevylévat s vaničkou i dítě.“ Zkrátka od všech si člověk, může něco odnést, stačí používat mozek. Možná jsem ho právě neměla ráda z toho důvodu, že je zkrátka jednoduší přejímat názory jiných, či na některé věci názor nemít vůbec než.. myslet, vyhledávat si informace a zkrátka používat svůj mozek naplno.. možná už tímto se právě ze mě stává věřící, který stoupá duchovně nahoru. Tím že myslím, i když je to namáhavé a bolestivé.
Možná se mýlím v tom, jak momentálně chápu náboženství, ale opakuji, že se rozhodně nebráním tomu vyslechnout jiný názor a ani se nebráním ten svůj změnit. Možná ale zase úplně jinam než je zase ten váš názor, který jste mi řekli. Budu velmi ráda, když napíšete svůj názor. Nebráním se jakékoliv diskuzi.. velmi mě to zajímá, obohacuje, inspiruje a proto budu za každý budu velmi ráda.
(Možná to vysvětluji nesrozumitelně. Vím, co mám na mysli, ale asi zkrátka neumím zas tak dobře vyjadřovat své myšlenky, jestli nerozumíte, klidně napište, já to zkusím přeformulovat.)

77 názorů na “Bible aneb co si myslím o náboženství”

 1. Proti viere ako takej nemám nič. Nech si každí verí v čo chce. Ale kresťanstvo a biblia mi je silne proti srsti. Možno je to negatívnymi skúsenosťami, možno tým že sa mi protivia veriaci, ktorí sú ako slepé ovečky, či militantní bojovníci proti každému inému názoru…

 2. Bible a náboženství obecně jsou hrozně složité věci. Hnusí se mi fanatici, kteří si Bibli vykládají doslova a pálí knížky o Harrym Potterovi protože čarodějnictví. Na druhou stranu Bible obsahuje i spoustu životní moudrosti přijatelné i pro nevěřící.

 3. Mě víra sama o sobě přijde OK, o to víc, když jde o něco, co člověk ani neumí pořádně zařadit. Taková jakási síla, vesmír… nazývání Bohem už se mi lehce příčí.

 4. [1]: Přesně proto jsem k Bibli chovala odpor, protože jsem si myslela, že když ji budu číst zařadím se tím mezi hloupé ovečky a to jsem skutečně nechtěla. Osoby, se kterými se nyní bavím a některé jsou věřící, však mezi ovečky skutečně nepatří.. zkrátka mi ukázali křesťanství z jiného soudku.. z toho "normálního" a ne z toho plného fanatismu, který se mi hnusí stále. Někteří lidé mi přijde, že mají Boha jako něco, kde se cítí bezpečně a schovávají se před realitou či tak něco, ale tito lidé stojí pevně na svých nohách.. používají je.. kráčí.. na cestě k Bohu.. k tomu, aby z nich byli lepší lidi.. a to mi přijde jako fajn. Dřív když se řeklo křesťanství představovala jsem si právě všechny ty ovečky, které nemají vlastní hlavu, ale teď si představím jen těch pár lidiček, který mají mozek a nebojí se ho používat.

 5. [2]: Děkuji za pochvalu. Když si věřící.. mohu se tě tedy na něco zeptat.. ty skutečně věříš v "Budiž světlo" nebo "neposkvrněné početí" atd.? Nebo jak se na to díváš?

 6. [4]: Přijde mi, že všechna náboženství jsou dobrá.. není na nich nic špatného.. ale lidi to pak zkazí.. například právě tím příšerným fanatizmem. A podobné je to i co se týče demokracie atd. Myšlenka je to dobrá, ale lidi z toho vždy udělají něco strašného.

 7. Na začátku popisuješ ten největší problém, který nevěřící mají. Nevěřící člověk si totiž myslí úplně něco jiného o náboženských otázkách, než jak je pojímají samotní věřící. A podle tohoto chybného smýšlení pak nevěřící odsuzují náboženství/křesťanství.

 8. "Bůh" je velmi abstraktní pojem a je třeba si uvědomit, že všechno co čteš psali jen lidé. Lidé vždy dokázali jen něco a to co bylo nad jejich chápání vždy nahradili "bohem". Vezmeme jako příklad tebou zmiňované "Budiž světlo". Lidé před těmi 2 000 lety vůbec nevěděli co to světlo je, nevěděli že to je proud fotonů (subatomárních částic), které se pohybují rychlostí cca 300 000 km/s a mysleli si, že muselo nějak vzniknout, tak si tam dosadili boha, který ho vytvořil. Také jsem dřív opovrhoval všemi náboženstvími, ale teď už vím, že lidé musí v něco věřit, jinak to nejsou lidé, ale jen roboti. Je jedno jestli to je "bůh",fyzika nebo cokoliv jiného.

 9. bibli jsem přečetl celou a nikde se tam vysloveně nepíše, že ježíš nebyl raptor. takže já věřim, že ježíš byl dinosaurus. a vy všichni, co si myslíte, že měl podobu člověka, no, vy prostě nejste v křesťanství ještě tak pokročilí jako já. sorry.

 10. Věřím v něco jako "vyšší moc". Blbeček na mráčku mě fakt pobavil. A neodsuzuji lidi, co chodí do kostela, jen prostě nevěřím v církev ani v žádné konkrétní náboženství.

 11. Milá ŽOLANDO, srdečně Tě zdraví Lena a posílá odkaz (pro tebe i všechny, kdo mají zájem) na kontroverzně vtipný dokument pojednávající o systému víry v Boha.

 12. [7]: Jsem také věřící a ano, věřím i na, jak říkáš, "Budiž světlo". Protože jsem se setkala s názorem, že Bibli nemůžeme brát doslovně a to, co je tam popsáno jako jeden den pro Boha můžou být pro nás i miliardy let.

 13. V blbečka na mráčku věří jenom primitivové bez schopnosti uvažovat široce a abstraktně. Pro ty ostatní rozumný to blbeček na mráčku nikdy nebyl, neni a nebude.

 14. Věřit je svinstvo. Věřit znamená oblbovat sebe samotného. Nesmíš věřit, musíš poznávat objektivní realitu, ne ji uměle konstruovat vírou. Věřit znamená houby vědět. Věření je nejnižší a nejubožejší forma mentálního procesu, a to hlavně proto, že je to dobrovolné a úplný opak vědění. Člověk může toužit, přát si, myslet, doufat, předpokládat, to všechno ho směřuje k poznání, k vědění. Ale víra? Víra si nárokuje pravdu tím, že praští do stolu a řekne: "já věřím".

 15. [9]:Myslela jsem si o víře úplně něco jiného kvůli tomu, že jsem se na víru ptala částečně fanatických lidí či lidí, kteří věří, protože věřili jejich rodiče.. tito lidé nedospěli k víře vlastním rozumem.. svou logikou.. ale jen papouškují, co slyšeli.. a vždy když se takových lidí ptám, tak se najde otázka, na kterou neznají odpověď, protože ji nikde neslyšeli.. a jsou potom v háji.. nemají argumenty a já je tím dostanu do rozpaků.. jakoby jim tím řeknu, že v to co věří celý život, je blbost a jim se jakoby celý život sesype, proto ve výsledku se se mnou od začátku nechtějí na toto téma bavit, protože považují veškeré mé otázky za hříšné, považují za hřích, že uvažuji o tom, že Bůh neexistuje. Až teprve poté jsem narazila na lidi, kteří toto za hřích nepovažují a kteří mi byli schopni zodpovědět mé otázky či ještě zodpoví až se k tomu zase někdy dostaneme či zkrátka přiznat a říct "já nevím" a pak přijít domů.. popřemýšlet si o tom.. a třeba najít odpověď na mou otázku.

 16. [12]: Dřív jsem se označovala jako ateista.. protože jsem byla hrdá na to že jsem Čech.. a zde plus mínus je to samý ateista.. milovala a stále miluju svíčkovou, protože jsem Čech.. nosím ponožky v sandálech atd. :D .. když jsem se ale poté zamyslela.. došlo mi, že ateista nejsem, protože věřím.. jen ale přesně nedokáži popsat v co vlastně.. možná v Matku Přírodu.. řekla bych před dvěma lety možná před rokem.. ale pak mi jedna osůbka řekla, že věří, že něco je i nad přírodou.. a mně došlo, že vlastně proč ne.. když může být něco nade mnou, tak proč ne i nad přírodou.. zkrátka nedokáži říct, v co věřím, jen vím, že věřím a vím, že nevěřit v nic ani nejde, protože když má člověk dostat kouli z testu či má být propuštěn z práce.. začne věřit každý.. a modlí se, aby se tak nestalo. 😉

 17. [13]:Myslím, že tohle je fakt zcestný názor.. v tom případě musíš věřit i v to, že byli Josef s Marií dinosauři, protože si jinak fakt nedokáži představit, jak člověk rodí dinosaura. Tohle je fakt mimo mísu.

 18. [16]: Říct že konvertuji.. to mě ani nenapadlo nazývat se konvertitou.. myslím, že konvertita přechází od jedné víry k druhé.. ale já jsem žádnou víru neměla.. teprve si ji utvářím.. a momentálně pochybuji, že ji někdy dotvořím.. protože pokaždé budu mít lidi, kteří mi řeknou nějaký argumenty a vždy to moji víru ovlivní, ať je jakákoliv.

 19. [19]: Tenhle názor se mi líbí.. být zavilý ateista a stále si trvat na svém a nepřipustit jiný názor, je stejně ujetý jako být fanatický věřící pálící knihy Harryho Pottera.

 20. [20]:Existují ale věci, které zkrátka nelze vědou vyzkoumat. Jsou přístroje, které nám dávají možnost pojmout to, co nepojmou naše smysly např. ultrazvuk.. ale pak jsou zase věci, které nedokáží "pochopit" přístroje.. čich.. ale co když existuje něco co nedokáže pojmout ani člověk ani přístroj a přesto to existuje.. v tom případě mi nezbývá nic jiného než v to "něco věřit, že existuje.

 21. Hezký článek, vždy si ráda vyslechnu (v tomto případě počtu) o nevěřícím člověku, jež se dostal do kontaktu s vírou a byl ochoten vystoupit ze svého "bodu", kdy si Boha představoval jako "starého vousatého pána na mráčku".

 22. Hezký článek, vždy si ráda vyslechnu (v tomto případě počtu) o nevěřícím člověku, jež se dostal do kontaktu s vírou a byl ochoten vystoupit ze svého "bodu", kdy si Boha představoval jako "starého vousatého pána na mráčku".

 23. [19]: Řekni mi ještě, kdy naposledy nějakej ateista (nikoli nacionalista) ve jménu ateismu (nikoli nacionalismu) někoho zbil proto, že byl věřící. Co já vím, tyto zvěrstva páchaj převážně nábožensky smýšlející jedinci mezi sebou, případně na ateistech. V Evropě se vesele můžeš hlásit k jakémukoliv náboženství a jsi právně chráněna ústavou, společensky jsi chráněna konvencemi, čili v nejhorším se ti dostane kyselých pohledů a pokud tě někdo zbije, půjde za katr. Zkus se v Saúdské Arábii nebo Egyptě považovat za ateistku (nebo se jako kluk líbat s klukem). Ústava tě neochrání. Je to společenská sebevražda a rodina tě nejspíše odepíše. Tam teprve poznáš, co to znamená, když někdo verbálně a fyzicky útočí na člověka s jiným náboženským smýšlením (nebo sexualitou).

 24. [36]: Bráško, zkus si někdy vyndat hlavu z prdele a pochopit, že militantní extremismus je chobotnice, která se procpe klíčovou dirkou kamkoliv. Do společenský nálady, do náboženství, do politiky. Argumentuješ kruhem a chceš po mě, abych ti to ověřila? Všichni argumentujeme kruhem, včetně tebe, tak se přestaň vyvyšovat jako ten správňáckej ateista, kterej má pravdu. Protože jsem lidi a jsme omezení. Jednoduchej příklad uplatňovanej na základě otázky věda/náboženství Čim argumentuje věda? Tím, k čemu došla. Jak k tomu věda došla? Pomocí nástrojů. Jaké nástroje používá? Vědecké. Jaké jsou vědecké nástroje? Ty jediné a správné, které fungují. Jak si věda ověří, že jsou její  nástroje ty jediné a správné, které fungují? Pomocí svých  nástrojů.

 25. [33]: Když máš pochybnosti jen občas tak to seš na tom dobře.. protože denně se děje takové špíny, že mi je z toho zle a to o spoustě věcí nevím.

 26. [36]: připustit jiný názor pro mě znamená.. že se zamyslím.. klidně několik hodin, dní.. promyslím si to zkrátka a pak teprve řeknu souhlasím, nesouhlasím či něco mezi tím. Co se týče jistoty.. jo je fajn ji mít.. ale rozhodně si nemyslím že zrovna jistot Boha.. mně stačí jistota že ráno budou mít v Albetrtě rohlíky, že neumřu hlady.. a mám se fajn.

 27. [37]: Chápu, že toto téma je velmi složitý a každý má jiný názor a někteří se zkrátka nikdy nedohodnou.. zkrátka nemohou.. ale slušnost dodržujte všichni.. zatím mi přijde že tahle diskuze je celkem fajn.. tak to nepokažte.

 28. [41]: Tobě odpovím. Mám na práci během dalších dnů něco fakt důležitého, takže další odpověď, kterou bych to mohla pokazit, nečekejte. Nemusíte mě ani označovat (jako mi odpovídat). Uzavřela jsem komentáře i u sebe na blogu, kam mi od včerejších dnů proudí proudy triggnutých weaboo kvůli mýmu článku o anime, hehe. Pá!

 29. Krásný článek o krásném otevření očí :-) Věřím, že to pro tebe byl velmi obohacující zážitek a že díky němu přibude v tom našem zatuchlém rybníčku kapička milosrdenství a tolerance. Je jich obou velmi třeba!

 30. [43]: Děkuji za pochvalu.. třeba to rozhodně je.. někteří lidé zkrátka nejsou schopní tolerance.. respektovat názor, vidění světa jinýma očima.. a akorát všem vnucují ten "svůj jediný správný názor".. a to je na nic

 31. Třeba tě můj muslimský pohled na Boha také o trochu obohatí, tak se o něj podělím :D

 32. [49]: Myslím, že se nejedená o komentář, který by se mě snažil islamizovat.. dokazuje to ta první věta, zkrátka říká svůj úhel pohledu, aby přispěla do diskuze.. na tom mi nepřijde nic špatného.. taky mi přijde hloupé házet všechny muslimy do jednoho pytle.. pochybuji, že všichni muslimové chtějí vyvolávat konflikty.. dělají to jen ti, které nám předhazují v televizi.. je jich sice hodně v poslední době, ale ne všichni.. taky si myslím, že žádné náboženství není od toho, aby se prostřednictvím jeho vyvolávaly konflikty. To, že se tak děje, je věc lidí.. ty vše kazí a dělají z dobrých věcí, vraždící nástroje.. vše je zneužitelné.

 33. [46]: To mi přijde vtipný… jak sis mohla vybrat islám? Neměl by si člověk vybrat to, co se mu zdá nejvíc podložené? Chápu, že si vybere nějaké etické principy a hodnoty (já stoicismus) nebo sušenky v obchodě (dneska jsem vzal jaffacakes!), ale že si vybere přesvědčení o realitě? To sis jako vybrala, že existuje Alláh?

 34. [50]: Špatně mě chápeš. Zájem na tvorbě konfliktů a války mají ti nejmocnější tohoto světa. K jejich cílům používají muslimy (a dál také všechny migranty) jako užitečné loutky, protože islám má násilí v sobě hluboce zakořeněné. Proto to jde tak snadno.

 35. [49]: Já se nikoho islamizovat nesnažím. Pouze vyjadřuji svůj pohled na věc, tak jako všichni tady. V dnešní době existuje velké množství muslimů, kteří islám očerňují svým chováním. Dříve největší množství konvertitů volilo islám proto, že je inspiroval dobrý charakter muslimů. Dnes se lidé dívají na charakter muslimů a odvracejí se zhnusením. I já znám řadu takových, co by si muslim vůbec říkat neměli. Proto se snažím být alespoň trochu aktivní a být příkladem muslima, jak by měl skutečně vypadat. Samozřejmě nejsem dokonalá… Ale je lepší snažit se a vydat ze sebe to nejlepší, než nechat opravdový odpad dělat jméno islámu.

 36. [51]: Právěže islám je nejlépe podložený. Koncept Boha jediný dává smysl. A ještě jsem nenarazila na nic, co by mi v islámu přišlo nesmyslné, narozdíl od jiných náboženství. Narozdíl od jiných náboženství vyzývá k tomu, abychom nenásledovali slepě, ale naopak přemýšleli.

 37. [52]: Tak to je dobrý nesmyl. Islám rozhodně násilí zakořeněné nemá. O tom nemá smysl se dohadovat. Věnuj pár let studiu islámu odjinud než z alternativních médií a facebooku a pak se můžeme bavit znovu.

 38. [53]: Dobrá, to jsem se možná trochu unáhlil, tak se omlouvám. Jenže prezentuješ islám jako něco nanejvýš ctnostného, a to ve srovnání s křesťanstvím působí naprosto směšně. V historii islámu bylo jen jedno světlé období – tehdy došlo k rozvoji filosofie a islámští učenci např. dokazovali de facto stejným důkazem jako křesťané existenci Pána Boha. Ale pak je označili za heretiky a odmítli jejich učení. A islám je zas tam, kde byl od začátku a je tam dodnes.

 39. [56]: Prezentuji islám tak, jak jej já, můj manžel, moji přátelé a statisíce dalších lidí chápeme a snažíme žít a jak věříme, že jej žil i Prorok Muhammadﷺ. V čem je křesťanství ctnostnější – že bylo po staletí zneužíváno k udržování moci v Evropě (jako nyní zneužívají islám) a následně dospělo do bodu, kdy křesťané nemají sebemenší zájem dodržovat jakákoliv Biblí daná pravidla, zatímco islá se snaží zachovávat své hodnoty a ne přizpůsobovat si je, jak se komu zrovna hodí (přestože i to se samozřejmę děje, jinak by nemohl existovat "islámský" terorismus nebo saudskoarabská ideologie)?

 40. [60]: To máš pravdu, nebudem o tom debatovat. Chtlo by to opravdu podložit třeba to, jak víš, že skrz Mohameda prošlo něco od stvořitele všeho až k nám. A jak Mohamed letěl na koni…

 41. [60]: (V komentáři nebylo žádné vulgární slovo, pokud si pamatuji, těch se snažím vyvarovat. Byl o tom, kdo ve skutečnosti stojí za vnikem islámu. Ale to je jedno. Škoda, že to nebyl podmět k diskusi.)

 42. [62]: Nejvyšší odměnou je v islámu setkání s Allahem. A nejhorším trestem naopak to, že se na tebe Allah ani nepodívá. Příslib uspokojení sexuálních potřeb není motivace k tomu, aby se člověk snažil dostat do Jannah (ráje), slouží pouze jako opozice k postojům jako "žiješ jenom jednou!" nebo "musíš si užít mládí!" Mužům to pak pomáhá se sebekontrolou, protože ví, že o nic nepřichází a naopak získají mnohem víc.

 43. [63]: Mladým mužům to spíš škodí. Protože ti ve svých letech nemyslí na nic jiného a tohle je akorát rozohňuje. Pak není divu, že se klidně odpálí mezi lidmi-nemuslimy, aby dosáhli namlouvaného a kýženého uspokojení chtíče. V křesťanství je dychtivost po sexu spíš trestem za hřích prvních lidí.

 44. [65]: Mému manželovi to pomohlo. Ono asi záleží na tvém přístupu už od začátku. Ta samá kniha, která jim tu odměnu slibuje, jim taky zakazuje útočit na civilisty a trestat kohokoliv ohněm… A s křesťanstvím, inu, podle nich je vrcholem zbožnosti zřeknutí se sexu úplně. Ideálně bychom tedy měli vymřít?

 45. "… záleží na tom, jakou formou v něho věříte, jestli slepě už od dětství, protože jsou věřící rodiče.. a pak skutečně děláte věci, které mi přijdou debilní.. mluvíte slušně, potichu.. stále se omezujete.. potichu se smějete kravinám a jste nudní a i vy samy se nudíte, ale nejste schopni z tohoto stádia vylézt."

 46. [66]:U křesťaství musíš rozlišovat dvě věci, klášterní lidi a zbytek. Ti první se vzdali intimního života a zaavětili svůj život Bohu ale rcholem zbožnosti i tak je spíš vůle žít podle Božího příkladu. Každopádně Bůh stvořil muže a ženu s nějakým úmyslem a nějak a tedy lidé, co nejsou v klášteře, pro ně je milostný akt odevzdáním se jednoho druhému. Bůh rozhodně nechce, abychom vymřeli.

 47. [69]: Proč myslíš, že to mají jednoduší.. stejně k tomu pak časem musí buď dospět samy a to právě úplně v jiném stylu, aby to dávalo smysl a ne aby to byla jen jakoby "pohádka".. protože když k tomu nedospějí samy, tak buď věřit přestanou a nebo zůstávají jakoby mimo realitu.. nebo jakoby schovaní pod máminou sukní hezky v bezpečí, že Bůh je spasí.. nebo tak něco.. nevím, jak to popsat slovy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *